Religion.in.ua > Важливо, Україна > Глава ПЦУ: дії Філарета «не визнаються дійсним зараз та не можуть бути визнаними у майбутньому»

Глава ПЦУ: дії Філарета «не визнаються дійсним зараз та не можуть бути визнаними у майбутньому»


2 11 2021
Глава ПЦУ: дії Філарета «не визнаються дійсним зараз та не можуть бути визнаними у майбутньому»Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, предстоятель Православної Церкви України, 30 жовтня оприлюднив указ почесному патріарху Філарету, в якому вкотре застеріг, що дії Філарета в адміністративно-канонічній сфері "не визнаються дійсним зараз та не можуть бути визнаними у майбутньому", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт ПЦУ.

Філарету, який у 2019 р. почав відновлювати скасовану у 2018 р. УПЦ КП, нагадується, що рішенням Синоду ПЦУ від 25 червня 2019 р., затвердженим Архієрейським Собором ПЦУ 14 грудня 2019 р., він "залишається у складі єпископату Православної Церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією". Як архієрею на спокої Філарету заборонено вчиняти дії, які є прерогативою правлячого єпископа, заборонено звершувати архієрейські хіротонії тощо.

Проте у жовтні "стало відомо про вчинення у м. Києві низкою священнослужителів (з оточення Філарета - ред.) дій, спрямованих на порушення канонічного порядку та церковного Статуту". В тому числі Філарет приєднав до УПЦ КП, яку намагається відновити, грецьких старостильників.

Відтак, пише в указі Епіфаній, "ще раз змушений застерегти Вас, що всяке служіння Вами та під Вашим очоленням чину архієрейського рукоположення, як вчинене у стані заборони, антиканонічно та над особами, які не були належно обрані Церквою для єпископського служіння, – не визнається дійсним зараз та не може бути визнаним у майбутньому".

Також протоієрей Богдан Згоба, який брав участь у несанкціонованих владою ПЦУ заходах, з 30 жовтня 2021 р. забороняється у священнослужінні строком на один рік.


Повернутися назад