Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Патріарх Варфоломій: якщо хтось вчиняє розкол, то це РПЦ

Патріарх Варфоломій: якщо хтось вчиняє розкол, то це РПЦ


7 12 2021
Патріарх Варфоломій: якщо хтось вчиняє розкол, то це РПЦПричиною чинного конфлікту між Православними Церквами стали спроби Росії одноосібно очолити православ’я, однак про справжній розкол поки що не йдеться, заявив під час нещодавньої розмови з журналістами Вселенський патріарх Варфоломій. За його словами, цей конфлікт був започаткований Росією у 2016 році, коли РПЦ і під її впливом три інші церкви не прибули на Великий Собор на Криті, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Suspilne.media.

"Ми всі разом готували цей Собор. До січня 2016 року в Женеві, коли ми мали останні збори православних предстоятелів, всі церкви, і Росія, готували цей Собор. І в останній момент не приїхали росіяни та ще три церкви", – пояснив Варфоломій.

За його словами, при цьому Росія сприйняла надання автокефалії Українській Церкві як помсту за те, що РПЦ в останній момент відмовилася прибути на Собор.

"Мрія наших братів росіян – бути володарями православ‘я. Та цього ніколи не станеться, тому що канони православної церкви та дії церкви протягом століть віддали першість Константинополю. Константинополь завжди буде першою церквою у системі православних церков, а сестринська Російська церква буде п'ятою", – зазначив патріарх.

Варфоломій зазначив, що ніхто інший не розривав спілкування і не творив розколу в лоні православ'я. Патріарх також наголосив, що про глибокий розкол поки що не йдеться.

"Наші російські брати кажуть, що стався розкол. Нема розколу. Якщо є розкол, вони зробили його, розірвавши спілкування з чотирма церквами", – пояснив він.

При цьому Варфоломій додав, що підтримує українців у їхньому прагненні мати автокефальну церкву. "Питання про автокефалію України виникло не два чи три роки тому, але й у минулому українці докладали величезних зусиль, щоб набути власної церкви, набути самовизначення. Багато десятиліть тому. І ось настав історичний момент, Мати – церква Константинополя втілила у життя цю вашу давню мрію", – наголосив він.

Як зазначає архімандрит Кирило Говорун у коментарі до інтерв'ю патріарха Варфоломія, останній також заявив про право будь-якого православного християнина будь-якої юрисдикції звертатися до нього з апеляцією на будь-яке рішення своєї Церкви, якщо таке здається йому (або їй) несправедливим. "Ще одна думка з відповідей патріарха Варфоломія українським журналістам, яка мені близька і яку я сам повторюю – це те, що українська автокефалія типологічно схожа на всі інші автокефалії в наш час. Всі балканські автокефалії в 19 столітті проходили через ті самі перипетії та процедури. Патріарх також справедливо зазначив, що всі сучасні автокефалії (тобто після пентархії) починалися з розколу", – коментує архімандрит.

Фото АР


Повернутися назад