Religion.in.ua > Українські > Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження Християнства як державної релігії (План уроку)

Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження Християнства як державної релігії (План уроку)


16 01 2013
Мета уроку: ознайомити учнів з діяльністю князя Володимира, з внутрішньою та зовнішньою політикою за сасів його правління, визначати передумови та значення запровадження християнства як державної релігії; розвивати вміння аналізувати історичні  факти і події, оцінювати їх значення; сприяти  патріотичному вихованню учнів, шанобливому ставленні до історичного минулого, виховувати почуття гордості за свій народ.

План шкільного уроку

Мета уроку: ознайомити учнів з діяльністю князя Володимира, з внутрішньою та зовнішньою політикою за сасів його правління, визначати передумови та значення запровадження християнства як державної релігії; розвивати вміння аналізувати історичні  факти і події, оцінювати їх значення; сприяти  патріотичному вихованню учнів, шанобливому ставленні до історичного минулого, виховувати почуття гордості за свій народ.

Обладнання: карта, дидактичні матеріали, портрет Володимира Великого.

Тип уроку:
урок  засвоєння нових знань.

Очікувані результати:

після проведення уроку учні зможуть:

 - показувати на карті територію Київської Русі за князя Володимира;

 - характеризувати його зовнішню та внутрішню політику; визначати передумови та значення прийняття Християнства;

 - складати характеристику князя Володимира як особистості і державного діяча;

 - удосконалювати навички висловлювати власну точку зору.

Хід уроку

1. Організаційна частина.


2. Актуалізація опорних знань учнів .

Метод  “мозкова атака”.
Учні стисло висловлюють свої думки ,тобто значення правління князів Олега, Ігоря, Ольги, Святослава для становлення та зміцнення Київської Русі.
Підсумовуючи сказане слід виділити:
-    зростання міжнародного авторитету Київської Русі ,
-    розширення кордонів Київської Русі ,
-    посилення князівської влади .

3.    Мотивація навчальної діяльності .

Учитель пропонує розв’язати ребус на ім’я Володимир

Вчитель розповідає про дитячі та юнацькі роки князя Володимира.
Княгиня Ольга ходила до деревлян і жорстоко помстилася за смерть свого чоловіка Ігоря. Вона взяла до свого двору полонянку Малушу,  і та, вірно служила своїй господині при князівському палаці ведучи велике господарство. Красуню Малушу помітив юний князь Святослав і закохався в неї. Малуша відповіла йому взаємністю, але сувора мати заборонила синові одружуватись на полонянці, хоча і знатного  роду. В інтересах держави Ольга прагнула одружити  сина на дочці візантійського імператора. Незабаром Малуша народила сина Володимира ,якого у неї відібрали, а саму вигнали геть з князівського двору. Свої дитячі роки хлопчик провів при дворі княгині Ольги,  яка і стала його вихователькою.
 
(Учні розглядають портрет Володимира)        
 

4.Вивчення та усвідомлення навчального матеріалу.

а) .Правління Володимира
Учитель об’єднує у три групи. Кожній  групі дається завдання ,яке слід виконати працюючи з підручником.

 Перша група : описати формування території держави.

Група працює з текстом параграфу та картою “київська держава в 10-11ст.”
Завдання: дізнайтеся , які землі приєднані за Володимира, відшукайте на карті землі ,приєднані Володимиром.

Друга група.  Внутрішньополітичні реформи .
Завдання: дізнайтеся , які реформи були проведені Володимиром і складіть таблицю цих реформ.

Третя група. Зовнішня політика князя Володимира .
Завдання: дізнатися з якою метою Володимир наказав збудувати цілу систему фортець, земляних валів і ровів на південних кордонах держави?
  Визначити, з якими державами були встановлені дипломатичні відносини?

б). Запровадження християнства.

Вивчення питання розпочинається з розв’язання ребуса

 Розв ‘яжіть ребус і прочитайте назву релігії.

Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження Християнства як державної релігії (План уроку)


Робота в парах.
Учням дається завдання : прочитати текст підручника і
 першому варіанту в парі поставити 2 відкритих і 1 закрите запитання до другого варіанту, а другому варіанту дати відповідь і узагальнити прочитане
2-3-ома реченнями. 

5. Узагальнення знань.
         1.Сформулюйте , що ви нового дізнались на уроці.
         2.Чому на вашу думку князю Володимиру присвоєно титул Великого ?
    

6. Домашнє завдання.
         Опрацювати матеріал параграфа , скласти кросворд на тему : «Київська Русь за часів Володимира Великого» ,підготувати повідомлення про Ярослава Мудрого(історична довідка, одному учневі).






Повернутися назад