План шкільного уроку

Мета уроку: ознайомити учнів з діяльністю князя Володимира, з внутрішньою та зовнішньою політикою за сасів його правління, визначати передумови та значення запровадження християнства як державної релігії; розвивати вміння аналізувати історичні  факти і події, оцінювати їх значення; сприяти  патріотичному вихованню учнів, шанобливому ставленні до історичного минулого, виховувати почуття гордості за свій народ.

Обладнання: карта, дидактичні матеріали, портрет Володимира Великого.

Тип уроку:
урок  засвоєння нових знань.

Очікувані результати:

після проведення уроку учні зможуть:

 - показувати на карті територію Київської Русі за князя Володимира;

 - характеризувати його зовнішню та внутрішню політику; визначати передумови та значення прийняття Християнства;

 - складати характеристику князя Володимира як особистості і державного діяча;

 - удосконалювати навички висловлювати власну точку зору.

Хід уроку

1. Організаційна частина.


2. Актуалізація опорних знань учнів .

Метод  “мозкова атака”.
Учні стисло висловлюють свої думки ,тобто значення правління князів Олега, Ігоря, Ольги, Святослава для становлення та зміцнення Київської Русі.
Підсумовуючи сказане слід виділити:
-    зростання міжнародного авторитету Київської Русі ,
-    розширення кордонів Київської Русі ,
-    посилення князівської влади .

3.    Мотивація навчальної діяльності .

Учитель пропонує розв’язати ребус на ім’я Володимир

Вчитель розповідає про дитячі та юнацькі роки князя Володимира.
Княгиня Ольга ходила до деревлян і жорстоко помстилася за смерть свого чоловіка Ігоря. Вона взяла до свого двору полонянку Малушу,  і та, вірно служила своїй господині при князівському палаці ведучи велике господарство. Красуню Малушу помітив юний князь Святослав і закохався в неї. Малуша відповіла йому взаємністю, але сувора мати заборонила синові одружуватись на полонянці, хоча і знатного  роду. В інтересах держави Ольга прагнула одружити  сина на дочці візантійського імператора. Незабаром Малуша народила сина Володимира ,якого у неї відібрали, а саму вигнали геть з князівського двору. Свої дитячі роки хлопчик провів при дворі княгині Ольги,  яка і стала його вихователькою.
 
(Учні розглядають портрет Володимира)        
 

4.Вивчення та усвідомлення навчального матеріалу.

а) .Правління Володимира
Учитель об’єднує у три групи. Кожній  групі дається завдання ,яке слід виконати працюючи з підручником.

 Перша група : описати формування території держави.

Група працює з текстом параграфу та картою “київська держава в 10-11ст.”
Завдання: дізнайтеся , які землі приєднані за Володимира, відшукайте на карті землі ,приєднані Володимиром.

Друга група.  Внутрішньополітичні реформи .
Завдання: дізнайтеся , які реформи були проведені Володимиром і складіть таблицю цих реформ.

Третя група. Зовнішня політика князя Володимира .
Завдання: дізнатися з якою метою Володимир наказав збудувати цілу систему фортець, земляних валів і ровів на південних кордонах держави?
  Визначити, з якими державами були встановлені дипломатичні відносини?

б). Запровадження християнства.

Вивчення питання розпочинається з розв’язання ребуса

 Розв ‘яжіть ребус і прочитайте назву релігії.

Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження Християнства як державної релігії (План уроку)


Робота в парах.
Учням дається завдання : прочитати текст підручника і
 першому варіанту в парі поставити 2 відкритих і 1 закрите запитання до другого варіанту, а другому варіанту дати відповідь і узагальнити прочитане
2-3-ома реченнями. 

5. Узагальнення знань.
         1.Сформулюйте , що ви нового дізнались на уроці.
         2.Чому на вашу думку князю Володимиру присвоєно титул Великого ?
    

6. Домашнє завдання.
         Опрацювати матеріал параграфа , скласти кросворд на тему : «Київська Русь за часів Володимира Великого» ,підготувати повідомлення про Ярослава Мудрого(історична довідка, одному учневі).

Теги: