Religion.in.ua > Україна > Між УГКЦ і УПГКЦ назріває конфлікт за володіння костелом

Між УГКЦ і УПГКЦ назріває конфлікт за володіння костелом


25 05 2012

У Львові назріває релігійний конфлікт. Вірні Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (в народі цю конфесію називають "сектою догналівців", або угрупованням підгорецьких монахів) хочуть, аби їхні літургії відбувалися у храмі святих апостолів Петра і Павла (костелі Єзуїтів), повідомляє Високий замок.

Між УГКЦ і УПГКЦ назріває конфлікт за володіння костеломУ Львові назріває релігійний конфлікт. Вірні Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (в народі цю конфесію називають "сектою догналівців", або угрупованням підгорецьких монахів) хочуть, аби їхні літургії відбувалися у храмі святих апостолів Петра і Павла (костелі Єзуїтів), повідомляє Високий замок.

У неділю, 20 травня, кількасот представників УПГКЦ зібралися біля храму, тримали в руках транспаранти, читали молитви. Акцію провели законно – звернулися перед тим за дозволом до Львівської міської ради.

Голова об’єднання віруючих УПГКЦ отець Маркіян розповів про суть акції: «Ми провели мирну молитовну маніфестацію, ходу проспектом Свободи (від храму Єзуїтів до Оперного театру) проти релігійної дискримінації. Вимагаємо почергово використовувати цей храм для недільних богослужінь».

Як зазначив священнослужитель церкви святих Петра і Павла (Єзуїтів) Степан Сус, представники УПГКЦ хочуть забрати у користування їхній храм. Називає це рейдерською атакою. «Вони вважають, що цей храм їм підходить, бо його нещодавно відкрили для богослужінь, а їхня релігійна спільнота є молодою, – каже отець Степан Сус. – Храм належить УГКЦ, ним користується центр військового капеланства. Це насамперед гарнізонний храм. УПГКЦ – незаконна організація, яка навіть не зареєстрована у Міністерстві юстиції. Вони є сектою. Будемо захищати свої права, звертатися за допомогою до влади, до суду. Наш храм має усі документи, це пам’ятка національного значення».

Після акції УПГКЦ кореспондент завітала на святу літургію костелу Єзуїтів. Більшість мирян гарнізонного храму вперше чують про "догналівців". Парафіянка церкви пані Віра розповіла, що храм має належати львів’янам, а не невідомій секті. «Якщо догналівці претендують на нашу церкву, тоді куди нам ходити молитися? – обурюється пані Віра. - Костел Єзуїтів кілька десятків років стояв закритим, бо в ньому зберігалися книжки бібліотеки Стефаника. А тепер, коли його відкрили, почали реставрувати, то знайшлася секта догналівців, які хочуть відібрати його. Не дамо зазіхати на наш храм».

Нагадаємо, УПГКЦ має кілька тисяч прихильників на Галичині. Минулого року РКЦ і УГКЦ закликали владу України припнити діяльність УПГКЦ ("підгорецької секти Догнала").


Повернутися назад