УПГКЦ має кілька тисяч прихильників на ГаличиніЛьвівська єпархія Української Греко-Католицької Церкви закликає людей не приєднуватися до підгорецьких монахів, які поширюють своє вчення в області. Про це розповів Газеті по-українськи о. Орест Вільчинський, керівник інтернет-проекту "Католицький оглядач".


Як відомо, підгорецькі монахи оголосили створення  Української Правовірної Греко-Католицької ЦерквиПГКЦ), піддавши прокльонам Папу Римського, керівництво римо- і греко-католиків за участь в екуменічному і глобалізаційному русі, відход від традиційного вченя Римсько-Католицької Церкви і т.п. За своїми погладіми представники УПГКЦ наближаються до консервативних кіл в УПЦ (МП) і РПЦ, блокуючись з останніми в протестних акціях проти "духовної агресії Заходу", штрих-кодів, ювенальної юстиції тощо.

За словами о. Ореста Вільчинського, підгорецькі монахи — це група колишніх римо-католицьких священиків, чехів і словаків за походженням. Серед них Антонін Догнал, Роберт Обергавзер, Річард Шпіржік, Василь Гітюк. Вони були у Василіянському чині в Чехії. Хотіли стати єпископами. Коли їх не вибрали, почали бунт серед українських заробітчан і хотіли створити свою католицьку українську церкву. Доки велося церковне розслідування, отців відправили у Василіянський монастир у Підгірцях Бродівського району. 2008-го вони себе проголосили єпископами. Тоді ж Папа Римський Бенедикт відлучив їх від церкви.


На Синоді єпископів у Львові цих монахів назвали небезпечним угрупованням. "Щоб показати, що таке гріх, змушують людей мазати лице болотом. Вірним годинами промивають мізки. Стоячи люди підіймають руки догори, задирають голову і кричать 15 хвилин якусь фразу, — повідомив священик, — У людини починає крутитися голова, до головного мозку не доходить кров. З'являються дивні відчуття. Це стан гіпнотичного трансу. Якщо в такому стані людині щось нав'язувати, вона потім трактуватиме це як свою власну думку і буде вірити в це. Ті, хто повертаються з реколекцій, фанатично налаштовані. Мати приїхала і розбила телевізор удома, бо ніби дивитися його гріх. Син слухає музику — гріх. Це всі ознаки секти. Бо у християнстві немає агресії".

За даними священика, є приклади, коли люди переписували їм своє майно. У них є правило, що кожен має давати їм десятину. "У місті Золочів мати звернулася до нас за допомогою. Її дочка-студентка по дві години щодня повинна проводити в молитві, оскільки не має грошей на десятину. Дівчина не встигає з навчанням, доходить до психічних розладів", — говорить о. Орест.

Найбільшу загрозу він вбачає у тому, що підгорці "обіцяють зцілення фізичне і вирішення життєвих проблем. Грають на публіку за допомогою підставних осіб. У Золочеві були випадки смерті, бо люди вірили їм і відмовлялися від лікування".

Головного натхненника УПГКЦ Догнала члени організації сприймають таким, через якого говорить Бог і все, що він скаже, вважають Божим одкровенням.

"Догнал свого часу був у службі безпеки комуністичної Чехословаччини. Вони мають чиєсь серйозне фінансування. Бо випускають великі наклади брошур. В їхніх посланнях прослідковується антиєвропейськість. Вчать, що Євросоюз — це структура антихриста", — каже експерт.

УПГКЦ має кілька тисяч прихильників. "У нашій області їх найбільше, особливо у Львові, Золочівському, Бродівському районах. У костелі святого Йосипа в Підгірцях на Бродівщині мають свій осередок. Збираються також у будинку в селищі Брюховичі, моляться в каплиці в Дрогобичі. Працюють на аудиторію лікарів, учителів, бізнесменів. Лікарі, члени цієї секти, відправляють до них своїх пацієнтів. Вчителі зомбують дітей і батьків", — поскаржився о. Орест.
Джерело: <a href="https://gazeta.ua/articles/lviv-newspaper/_pidgorecki-monahi-zombuyut-likariv-i-vchiteliv/409102">Gazeta.ua</a>

Теги: