Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України оприлюднив звернення до своїх вірних, а також до представників влади України із спільним засудженням "псевдохристиянського угруповання" колишнього католицького священика Антоніна Догнала, що заснував на Галичині "Українську Правовірну Греко-Католицьку Церкву" (УПГКЦ), повідомляє Католицький оглядач.

У зверненній сказано, що члени нового угруповання "маскуються під Католицьку Церкву, використовують її символи та обряди, а навіть присвоюють її ім’я".

"Підступно зловживаючи щирим прагненням багатьох людей поглибити своє духовне життя", угруповання Догналаі "подає людям ілюзію богоспілкування, приправляючи її фальшивою ідеологією «власної обраності» та духовного егоїзму".

Римо- і греко-католики вважають, що УПГКЦ "має багато ознак новітньої тоталітарної секти", "його проводирі привласнюють право навчати від імені Католицької Церкви та викривляють її вчення", "сіють ненависть і злобу супроти всіх, хто до них не належить".

Оскільки угруповання А.Догнала "виділяється винятковою релігійною нетерпимістю, що веде до міжконфесійного протистояння, а навіть до відкритих конфліктів", єпископи звертаються до органів державної влади в Україні "з вимогою не дозволяти зловживати ім’ям Католицької Церкви тим, хто її поборює і до  неї не належить, та вжити відповідних заходів щодо припинення шкідливої протизаконної діяльності цієї секти".

Як повідомляла "Релігія в Україні", всі семінаристи Української Правовірної Греко-католицької Церкви (УПГКЦ), або "групи Догнала", присягають на крові, що не розповідатимуть про приналежність до цієї конфесії.

Теги: