Religion.in.ua > Україна > Синод УПЦ створив нові єпархії, призначив нових єпископів та позбавив сану "проблемних" священиків

Синод УПЦ створив нові єпархії, призначив нових єпископів та позбавив сану "проблемних" священиків


25 09 2013
25 вересня у Синодальному залі резиденції Предстоятеля УПЦ (МП) у Києво-Печерській лаврі під головуванням митрополита Володимира відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Серед головних рішень Синоду - утворення двох нових єпархій, призначення нових єпископів та позбавлення сану священиків, що перебувають у конфлікті з місцевим архієреєм, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

25 вересня у Синодальному залі резиденції Предстоятеля УПЦ (МП) у Києво-Печерській лаврі під головуванням митрополита Володимира відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Серед головних рішень Синоду - утворення двох нових єпархій, призначення нових єпископів та позбавлення сану священиків, що перебувають у конфлікті з місцевим архієреєм, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Рішенням Синоду утворені дві нові єпархії УПЦ - Бориспільська і Роменська.

Бориспільська єпархія виділена зі складу Київської і налічує у своєму складі Баришівський, Бориспільський, Броварський, Вишгородський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький та Яготинський райони Київської області. Єпархіальному архієрею Бориспільської єпархії призначено титул «Бориспільський і Броварський». Керуючим єпархією призначено митрополита Бориспільського Антонія (Паканича). Відповідно він звільнений з посади вікарія Київської митрополії, а єпископ Феодосій (Снігірьов), що раніше носив титул вікарія «Броварського» Київської митрополії вітдепер матиме титул «Боярський».

Слід зауважити, що до прийняття цього рішення митрополит Антоній був першим вікарієм Київської митрополії. Тепер він отримав права правлячого архієрея. Нагадаємо, що попредник митрополита Антонія на посаді керуючого справами УПЦ архієпископ Митрофан (Юрчук) займав Білоцерківську кафедру. Білоцерківська єпархія також охоплює частину Київської області (вона була створена в 1994 році). Можливо, після призначення митрополита Антонія самостійним єпархіальним архієреєм принципи управління Києвською єпархією зазнають змін.

Роменська єпархія виділена зі складу Сумської та Конотопської єпархій. До складу Роменської єпархії відійшли Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський та Роменський райони Сумської області. (В складі Сумської єпархії залишилися Білопільський, Великописарівський, Краснопільський, Лебединський, Охтирський, Сумський і Тростянецький райони Сумської області. В складі Конотопської єпархії залишено Глухівський, Конотопський, Кролевецький, Путивльський, Середино-Будський, Шосткинський і Ямпільський райони Сумської області). Керуючим Роменською єпархією призначено єпископа Ямпільського Іосифа (Масленнікова) з відповідним звільненням його з посади вікарія Конотопської єпархії. Роменський архієрей матиме титул «Роменський і Буринський». Єпархіальний архієрей Сумської єпархії і надалі іменуватиметься «Сумським і Охтирським», так само як єпархіальний архієрей Конотопської єпархії - «Конотопським і Глухівським».

Призначення єпископа Іосифа (Масленнікова) єпархіальним архієреєм новоствореної Роменської єпархії відбулося після попередніх кар’єрних понижень цього архієрея.

Заслухавши рапорт митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела про призначення вікарного єпископа Одеської єпархії, Синод ухвалив бути єпископом Южненським, вікарієм Одеської єпархії, архімандриту Діодору (Васильчуку), клірику цієї єпархії.


Синод також заслухав дисциплінарні питання. Позбавлено священного сану забороненого у священнослужінні клірика Донецької єпархії протоієрея Олександра Юршевського. Також після рапорту єпископа Бердянського і Приморського Єфрема (Яринко) члени Синоду позбавили священного сану заборонених у священнослужінні кліриків Бердянської єпархії протоієрея Олега Николаєва і протоієрея Сергія Бегашова. Нагадаємо, що саме ці священники перебували останній рік у конфлікті з місцевим депутатом-меценатом Олександром Македонським і єпископом Єфремом.

Серед інших знакових рішень Синоду - відкриття при Київській духовній академії з 2013/2014 навчального року магістратури з денною та заочною формами навчання.






Повернутися назад