Religion.in.ua > Україна, Світ > Кримська єпархія УПЦ (МП) оприлюднила різдвяне вітання від "Католицького Патріархату", який анафематствував РПЦ і УПЦ (МП)

Кримська єпархія УПЦ (МП) оприлюднила різдвяне вітання від "Католицького Патріархату", який анафематствував РПЦ і УПЦ (МП)


10 01 2019
Кримська єпархія УПЦ (МП) оприлюднила різдвяне вітання від "Католицького Патріархату", який анафематствував РПЦ і УПЦ (МП)9 січня 2019 р. на офіційному сайті Сімферопольської і Кримської єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату) оприлюднено привітання "Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату" на адресу митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря зі святом Різдва Христового. Неординарність ситуації полягає у тому, що в 2012-13 роках цей самопроголошений Патріархат анафемтствував ієрархів та загалом вірян Московського Патріархату, зокрема УПЦ (МП), повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Серед привітань від керівників єпархій Російської Православної Церкви у Російській Федерації, на окупованих нею територіях і в зарубіжжі, а також від ієрархів УПЦ (МП) опинилося привітання російською мовою від "Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату" з "різдвяним благословенням" від "патріарха" Іллі (Антоніна Догнала) та "єпископів-секретарів" Мефодія (Річарда Шпіржика) і Тимофія (Сойки). Останні є представниками Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УПГКЦ), що близько 10-15 років тому відкололася від УГКЦ і відома також під самоназвою "Візантійський Патріархат" (або т.зв. "догналіти").

Керівник УПГКЦ Ілля Антонін Догнал звинувачував керівництво Римсько-Католицької Церкви та УГКЦ в екуменізмі, лібералізмі, масонстві і т. ін., наклав анафему на Римських пап Іоанна Павла II та Бенедикта XVI. Згодом УПГКЦ піддала анафемі главу РПЦ Патріарха Кирила та всіх членів Московського Патріархату, далі анафематствувала керівництво УПЦ (МП) на чолі з митрополитом Володимиром (Сабоданом), а потім оголосила анафему всім церковним лідерам з Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій за толерантне ставлення до євроінтеграції України.

Сам Ілля Антонін Догнал зі своїми соратниками знаходиться під анафемою Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков з 2008 року.

У 2015 р. глава "групи Догнала" приєднався до "Республіці Новоросія", просив керівництво "ДНР" надати їм в Донецьку землю під храм, вимагав покарати керівництво УГКЦ. Влітку того ж року ієрархів УПГКЦ почали висилати з України як таких, що не мають українського громадянства і ведуть на території країни протиправну діяльність.

Характерно, що підписи у різдвяному привітанні очільників УПГКЦ проставлено російською мовою.


Повернутися назад