Religion.in.ua > Україна > У Львові діє четверта церква УПЦ (МП)

У Львові діє четверта церква УПЦ (МП)


9 08 2019

У Львові, на вул. Антоновича, 100, на місці цеху колишнього заводу „Кінескоп“ цього тижня розпочалося активне будівництво, яке пов'язують з церквою УПЦ (Московського Патріархату). Це вже четверта церква цієї конфесії у Львові, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Wz.lviv.ua.

У листопаді 2003 року це примі­щення колишнього „Кінескопу“ купила парафіянка УПЦ (МП), бо Львівська місь­ка рада довго не надавала їм зе­мельної ділянки. Тепер представники УПЦ (МП) вирішили організувати тут свою церкву.

«Тут був заводський цех. Потім його купила наша парафіянка. Так, це церква Московського патріархату», — підтвердив журналісту присутній в храмі прихожанин.

«Наша церква незалежна від Ро­сії, — береться пояснювати інша співрозмовниця. — Вона має лише євхаристичний, моли­товний зв’язок, — такий, як між всім православ’ям. Вона не має залежності якоїсь світської, фі­нансової» (насправді, за своїм статутом, УПЦ (МП) є адміністративно підпорядкованою РПЦ).

На запитання журналіста до іншого прихожанина, чому його церква не нази­ваєтеся Російською православною, відповідає: «Чесно скажу вам, це моя точка зору, це було б правильно. Але священне на­чальство вважає по-іншому. Я парафіянин. Я корюся думці священника».

Сам священик отець Володимир від спілкування відмовився, заявивши, що мусить спочатку отри­мати погодження на розмову від свого керівництва. Крім того, не дозволяє також й іншим розмовляти з журналістом.

У Львові діє четверта церква УПЦ (МП)

Охоронець заводу „Кінескоп“ розпо­відає, що до цієї церкви йдуть переважно старші жінки. «Роз­мовляють російською. Хто їм тут дозволив бути?!» — знизує пле­чима чоловік.

Однак журналісти з'ясували, що релігійна громада пара­фії Святої Трійці УПЦ (МП) зареєстрова­на за приватною домашньою адресою у Галицькому районі Львова.

Інга Дунаєва у коментарі Tvoemisto.tv підтвердила, що вона є власницею приміщення, і додала, що на Антоновича, 100 нічого не будують, а лише укріплюють його, бо воно знаходиться в аварійному стані.

Протоієрей Олександр Іванченко, секретар Львівської єпархії УПЦ (МП), у коментарі Tvoemisto.tv також розповів, що церква не веде жодних робіт. За його словами, у кількаповерховому складському приміщенні церква орендує перший поверх, а роботи проводить власник приміщення. "Палі, які зверху над храмом, вони за віком вже вийшли з експлуатації. Зараз власники роблять щось, щоб їх зберегти. Це не є споруда церкви зверху", – каже протоієрей.

Начальник відділу релігій та національностей Львівської ОДА Тарас Гринчишин коментує: «Прийняті 20 грудня 2018 року зміни до Закону „Про свободу совісті та релігійні організації“ (ст. 12) зобов’язують таку релігійну громаду відобра­зити у її назві належність до ре­лігійної організації за межами України. Тобто у цьому випадку до Руської чи Російської право­славної церкви. Або Московсько­го патріархату. Однак досі звер­нень щодо перейменування від від цієї релігійної громади УПЦ до облдержадміністрації не над­ходило».


Таким чином, наразі у Львові до Московського Патріархату належать храм святого Георгія на вул. Короленка, храм святого Володи­мира на Сихові, жіночий монастир у районі вулиці Зеленої (за домашньою адресою) та парафія Святої Трійці на вул. Антоновича, 100.






Повернутися назад