У листопаді 2003 року це приміщення колишнього „Кінескопу“ купила парафіянка УПЦ (МП), бо Львівська міська рада довго не надавала їм земельної ділянки. Тепер представники УПЦ (МП) вирішили організувати тут свою церкву.
«Тут був заводський цех. Потім його купила наша парафіянка. Так, це церква Московського патріархату», — підтвердив журналісту присутній в храмі прихожанин.
«Наша церква незалежна від Росії, — береться пояснювати інша співрозмовниця. — Вона має лише євхаристичний, молитовний зв’язок, — такий, як між всім православ’ям. Вона не має залежності якоїсь світської, фінансової» (насправді, за своїм статутом, УПЦ (МП) є адміністративно підпорядкованою РПЦ).
На запитання журналіста до іншого прихожанина, чому його церква не називаєтеся Російською православною, відповідає: «Чесно скажу вам, це моя точка зору, це було б правильно. Але священне начальство вважає по-іншому. Я парафіянин. Я корюся думці священника».
Сам священик отець Володимир від спілкування відмовився, заявивши, що мусить спочатку отримати погодження на розмову від свого керівництва. Крім того, не дозволяє також й іншим розмовляти з журналістом.
Охоронець заводу „Кінескоп“ розповідає, що до цієї церкви йдуть переважно старші жінки. «Розмовляють російською. Хто їм тут дозволив бути?!» — знизує плечима чоловік.
Однак журналісти з'ясували, що релігійна громада парафії Святої Трійці УПЦ (МП) зареєстрована за приватною домашньою адресою у Галицькому районі Львова.
Інга Дунаєва у коментарі Tvoemisto.tv підтвердила, що вона є власницею приміщення, і додала, що на Антоновича, 100 нічого не будують, а лише укріплюють його, бо воно знаходиться в аварійному стані.
Протоієрей Олександр Іванченко, секретар Львівської єпархії УПЦ (МП), у коментарі Tvoemisto.tv також розповів, що церква не веде жодних робіт. За його словами, у кількаповерховому складському приміщенні церква орендує перший поверх, а роботи проводить власник приміщення. "Палі, які зверху над храмом, вони за віком вже вийшли з експлуатації. Зараз власники роблять щось, щоб їх зберегти. Це не є споруда церкви зверху", – каже протоієрей.

Таким чином, наразі у Львові до Московського Патріархату належать храм святого Георгія на вул. Короленка, храм святого Володимира на Сихові, жіночий монастир у районі вулиці Зеленої (за домашньою адресою) та парафія Святої Трійці на вул. Антоновича, 100.
Теги:
dutchak1 написал:
Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁
О, сколько нам открытий чюдных,
Готовят просвещенья дух...