Religion.in.ua > Україна > ПЦУ звершуватиме богослужіння без присутності прихожан

ПЦУ звершуватиме богослужіння без присутності прихожан


26 03 2020
ПЦУ звершуватиме богослужіння без присутності прихожан24 березня 2020 року шляхом дистанційного спілкування (телеконференції) Синод ПЦУ під головуванням митрополита Епіфанія, беручи до уваги рішення органів державної влади та місцевого самоврядування щодо посилення обмежень свободи пересування та свободи зібрань, обговорив актуальну ситуацію та ухвалив низку рішень, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт ПЦУ.

"... На час дії цих посилених обмежень роз’яснити, що п. 3 «Практичних настанов для єпископату, духовенства і вірних у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19)» (затверджених Священним Синодом 17 березня 2020 р.) дозволяє проведення богослужінь у храмах самими лише священнослужителями та церковнослужителями і співаками, без особистої присутності мирян. Під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку", - йдеться у синодальному рішенні.

При цьому ПЦУ наполягає "перед державною владою та органами місцевого самоврядування на тому, що богослужіння і молитва, діяльність священнослужителів та церковнослужителів не можуть бути повністю зупинені, храми повинні залишатися доступними для особистого відвідування віруючими, з дотриманням норм карантину, підвищеної санітарної безпеки та «соціальної дистанції»".

У своєму рішенні Синод нагадує, що такі ж посилені обмеження було запроваджено і в низці країн, де діють Православні Церкви (Вселенський Патріархат, Олександрійський Патріархат, Антіохійський Патріархат, Єрусалимський Патріархат, Румунський Патріархат, Церква Кіпру, Церква Греції та інші).

Оскільки віруючі-миряни тимчасово обмежені у можливості фізично брати участь у церковних службах, їм рекомендується організувати в своїх оселях молитовний куточок з іконами, Священним Писанням (Біблією), молитовним світильником (лампадою) або свічкою, молитовником, приділяти більшу увагу особистій молитві ранком, ввечері та протягом дня, читанню духовно-повчальних книг, настанов та проповідей (в тому числі розміщених на сторінках у мережі). Віряни заохочуються до читання Священного Писання, насамперед Євангелія, молитовного читання Псалтиря, акафістів до Пресвятої Богородиці, святого великомученика і цілителя Пантелеймона та інших святих, з частим піднесенням молитви під час пошесті згубної (епідемії), затвердженої Синодом. Бажаючі заохочуються підносити щодня одночасну молитву о 21 годині вечора за київським часом.

На прохання віруючих священник відвідує їх вдома для духовних бесід, сповіді та причастя, вживаючи належні заходи.

Фото wikipedia






Повернутися назад