Religion.in.ua > Україна > Донецький бізнесмен заснував рух віруючих "Миряни", який здивував Зеленського

Донецький бізнесмен заснував рух віруючих "Миряни", який здивував Зеленського


16 06 2021

Донецький бізнесмен заснував рух віруючих "Миряни", який здивував Зеленського15 червня віряни і духовенство з різних єпархій УПЦ (МП) звершили молитовне стояння біля Верховної Ради України та Адміністрації Президента, виступаючи за скасування "антицерковних законів №2662-VIII (закон про примусову зміну назви Церкви) і 2673-VIII (закон для церковних рейдерів)". Акція відбулася під егідою нового руху віруючих "Миряни", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ (МП) і "Церкваріум".

За даними УПЦ (МП), на захід зібрали понад 20 тисяч учасників з різних єпархій. "До віруючих, які принесли мільйон підписів з вимогою зупинити утиски УПЦ і скасувати антицерковні закони, вийшов представник Адміністрації Президента, який повідомив, що передасть звернення у секретаріат", - пише сайт УПЦ (МП).

Напередодні в УПЦ (МП) оголосили про реєстрацію нового "руху віруючих" під назвою "Миряни". За словами єпископів цієї Церкви, даний проєкт - "ініціатива віруючих Української Православної Церкви, які вирішили об'єднатися і організувати свій рух".

Однак спостерігачі зазначають, що "це ніяка не мирянських ініціатива".

"Згідно з даними реєстру Мін'юсту, засновниками ГС (громадська спілка) "Миряни" є дві юрособи:
- громадська організація "Православне братство Святого Рівноапостольного князя Володимира" (код ЄДРПОУ 41087156);
- ТОВ "Спілка православних адвокатів" (код ЄДРПОУ 43828830).
За дивовижним збігом, співзасновником першої ГО є ... Віктор Вишневецький. Так, той самий донецький бізнесмен, який є засновником відомого інформаційного ресурсу "Союз православних журналістів" (СПЖ). За ще більш дивним збігом, засновником ГО "Союз православних адвокатів" є вищевказане православне братство, створене - ким би ви думали? - Віктором Вишневецьким! До речі, Вишневецький через це православне братство контролює і благодійний фонд УПЦ МП "Фавор". Ось така вона, "ініціатива мирян"", - пише видання "Церкваріум".

Віктор Вишневецький відомий як донецький бізнесмен, який входить в топ найбагатших людей України. Заснований ним "Союз православних журналістів" (СПЖ) займається поширенням викривленої та брудної інформації в інтересах УПЦ (МП).

Президента України Володимира Зеленського захід УПЦ (МП) неприємно здивував. "Дивіться, що сьогодні під Верховною Радою. Мені дуже шкода, там бабулі і діти в жовтих кепочках ОПЗЖ (опозиційна політична партія - ред.). Щось там в церкві щось не те... І так всі переймаються цим питанням, що випадково тисячі бабуль прийшли в жовтих кепочках ОПЗЖ. Ну як це виглядає. Наша задача - щоб у цих бабуль було достатньо грошей, щоб вони не виходили. Вони ж прожили життя! Від бідності треба уходити", - сказав він під час пресконференції в рамках форуму "Україна 30. Економіка без олігархів".


Повернутися назад