За даними УПЦ (МП), на захід зібрали понад 20 тисяч учасників з різних єпархій. "До віруючих, які принесли мільйон підписів з вимогою зупинити утиски УПЦ і скасувати антицерковні закони, вийшов представник Адміністрації Президента, який повідомив, що передасть звернення у секретаріат", - пише сайт УПЦ (МП).

Напередодні в УПЦ (МП) оголосили про реєстрацію нового "руху віруючих" під назвою "Миряни". За словами єпископів цієї Церкви, даний проєкт - "ініціатива віруючих Української Православної Церкви, які вирішили об'єднатися і організувати свій рух".

Однак спостерігачі зазначають, що "це ніяка не мирянських ініціатива".

"Згідно з даними реєстру Мін'юсту, засновниками ГС (громадська спілка) "Миряни" є дві юрособи:
- громадська організація "Православне братство Святого Рівноапостольного князя Володимира" (код ЄДРПОУ 41087156);
- ТОВ "Спілка православних адвокатів" (код ЄДРПОУ 43828830).
За дивовижним збігом, співзасновником першої ГО є ... Віктор Вишневецький. Так, той самий донецький бізнесмен, який є засновником відомого інформаційного ресурсу "Союз православних журналістів" (СПЖ). За ще більш дивним збігом, засновником ГО "Союз православних адвокатів" є вищевказане православне братство, створене - ким би ви думали? - Віктором Вишневецьким! До речі, Вишневецький через це православне братство контролює і благодійний фонд УПЦ МП "Фавор". Ось така вона, "ініціатива мирян"", - пише видання "Церкваріум".

Віктор Вишневецький відомий як донецький бізнесмен, який входить в топ найбагатших людей України. Заснований ним "Союз православних журналістів" (СПЖ) займається поширенням викривленої та брудної інформації в інтересах УПЦ (МП).

Президента України Володимира Зеленського захід УПЦ (МП) неприємно здивував. "Дивіться, що сьогодні під Верховною Радою. Мені дуже шкода, там бабулі і діти в жовтих кепочках ОПЗЖ (опозиційна політична партія - ред.). Щось там в церкві щось не те... І так всі переймаються цим питанням, що випадково тисячі бабуль прийшли в жовтих кепочках ОПЗЖ. Ну як це виглядає. Наша задача - щоб у цих бабуль було достатньо грошей, щоб вони не виходили. Вони ж прожили життя! Від бідності треба уходити", - сказав він під час пресконференції в рамках форуму "Україна 30. Економіка без олігархів".

Теги: