Religion.in.ua > Важливо, Україна > Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під час епідемії

Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під час епідемії


11 04 2020
Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під час епідеміїВ УПЦ (МП) зростає кількість захворюваних на коронавірусну інфекцію. 10 квітня 2020 року в Києво-Печерській лаврі відбулася зустріч керуючого справами Української Православної Церкви (Московський Патріархат) митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з головою Національної поліції України І. Клименком. Наступного дня глава УПЦ (МП) митрополит Онуффрій виступив по телебаченню проти «помилкового геройства» під час епідемії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ (МП).

На зустрічі очільників поліції (крім І. Клименка, був присутній радник міністра внутрішніх справ України Ю. Тандит) та керівництва УПЦ (МП) обговорювалися питання організації богослужінь та проведення пасхальних торжеств в умовах карантинних заходів.

Наступного дня, 11 квітня, в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов п’ятдесят дев’ятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій звернувся з духовною настановою до глядачів.

«Сьогодні ми переживаємо таке лихо, яке називається коронавірус, інфекційна хвороба. І багато людей збентежені цією епідемією, і деякі люди питають: “За що це мені це попущено? Я не зробив нічого недоброго”. Бог попускає нам з деяких причин. Це, по-перше, за наші гріхи, а друге — Господь попускає нам для того, щоб нас протверезити. Щоб зробити нас тверезими. Тому що багато з людей живуть на землі в такому ложному геройстві. Вони так дивляться на чуже горе, коли воно далеко від них або на екрані телевізора, і так легко його переживають, переносять, і говорять, що я нічого не боюся, я нічого не визнаю, я герой, мені нічого не страшно. А ця хвороба, яка прийшла на нас, вона протверезила таких людей. Дала їм можливість торкнутися до горя самому, особисто...», — зазначив глава УПЦ (МП).

Під час промови митрополит Онуфрій згадав "випадок" про журналіста, який хотів писати про ув'язнених і сів у в'язницю, за домовленістю з начальником тюрми. Та одразу після цього узнав, що той начальник помер, відтак повністю посивів від страху, що тепер доведеться весь час сидіти у в'язниці. Але виявилося, начальник не помер, а обманув журналіста, бо хотів, щоб той пережив справжній страх ув'язненого. Після того, наголосив митрополит, журналіст змінився, перестав писати і став жити благочестиво. Отже, важливо вміти зустріти горе і пережити його, підсумував глава УПЦ (МП).

На сьогоднішній день УПЦ (МП) офіційно підтвердила лише три випадки захворювання її священнослужителів на COVID-19 — у Чернівецькій області. Водночас, за даними КМДА, у Києво-Печерській лаврі 6 квітня було виявлено 4 випадки захворювання на COVID-19. Офіційний сайт УПЦ (МП) ще 4 квітня повідомив про тестування на захворювання коронавірусною інфекцією насельників лаври, але досі не повідомив про результати тестування. За даними 24tv.ua, на 10 квітня у Києво-Печерській лаврі виявили щонайменше 30 випадків коронавірусу у священнослужителів, включаючи намісника лаври митрополита Павла (Лебідя). З коронавірусом також госпіталізовано архієпископа Іону (Черепанова), вікарія Київської митрополії і голову Відділу у справах молоді УПЦ (МП).

Також "за результатами проведення лабораторних досліджень підтверджено зараження вірусом COVID-19 священиком УПЦ-МП з Почаєва ієреєм Олександром Марценюком", повідомляє місцеве видання. Священник підпрацьовує в ексурсійному бюро Почаївської лаврі, співає у хорі монастиря. До цього у Молдові виявили коронавірус у групи осіб, які повернулися з Почаївської лаври.


Повернутися назад