«В Україні вони вирушили на екскурсію в Почаїв. Екскурсії - це добре, але пам'ятайте, що в результаті у нас - чотири випадки, завезені з України», - заявив президент Молдови Ігор Додон на засіданні Кризового штабу з проблеми коронавируса в МВС Молдови.

У зв'язку з пандемією він закликав громадян Молдови утриматися від подорожей.

Почаєвська лавра виступила із запереченням. "Сообщаем вам, что в нашей святой обители богослужения совершаются в соответствии с Уставом, случаев заражения коронавирусом не зафиксировано", - йдеться на сайті лаври і додається, що "нет никаких оснований говорить о инфицировании паломников в Лавре".

На це московський протодіякон Андрій Кураєв зазначає: "Никто пока не говорит, что именно монахи заразили этих молдаванок. Они могли его подхватить от других паломников... Важно, что передаточной станцией стал этот тупой монастырь, отрицающий саму возможность своей заразности - и именно поэтому до сих пор исполняющий эту функцию".

На його думку, ченці могли б самі замовити перевірку свого монастиря обласній лікарні й опублікувати їх офіційний реліз (а не свій).

Теги: