Religion.in.ua > Важливо, Україна > Імунолог і народний депутат розкритикували конфесії, які поширюють фейки про вакцинацію

Імунолог і народний депутат розкритикували конфесії, які поширюють фейки про вакцинацію


26 10 2021
Імунолог і народний депутат розкритикували конфесії, які поширюють фейки про вакцинаціюВікторія Сюмар, народний депутат від партії "Європейська солідарність", прокоментувала високу кількість жертв від епідемії в Україні на тлі малої кількості вакцинованих громадян, і  звинуватила у злочині конфесії, які культивують фейки і чутки про вакцинацію. Так само відомий український імунолог Федір Лапій висловив у бік УПЦ (МП) нарікання стосовно ставлення її духовенства і вірян до вакцинації, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Glavcom.ua і "Радіо Свобода".

"538 офіційних жертв Covid-19 лише за останню добу! Україна впевнено рухається до світового антирекорду…, і це страшна ціна, яку країна платить за всю цю середньовічну темінь у головах і провалену вакцинацію, - зазначає Вікторія Сюмар у дописі "Україна платить страшну ціну через дурість" на своїй сторінці у Фейсбуці. - Декілька моїх знайомих зараз у лікарнях, і всі були невакцинованими. Декілька вакцинованих теж хворіють, але вдома. Ті, що в лікарнях, – обпечені кисневими масками, на грані життя і смерті, з такими клінічними показниками, від яких всі хапаються за голову… Їх лікування в державних лікарнях коштує їх сім’ям тисячі доларів. Люди продають останнє, аби «витягнути» своїх рідних. Не доводьте до цього, бо вакциновані кашляють і п’ють чай вдома, і це значно легше!".

На її думку, "вже за наступний місяць можемо втратити більше, ніж забрала російсько-українська війна".

Депутат подякувала бізнесу, який віддає площі під центри вакцинації, і медикам, які присвячують себе служінню хворим.

Також Вікторія Сюмар відзначила позитивну роль конфесій, які популяризують вакцинацію (римо- і греко-католики, ПЦУ), і негативно висловилася в бік тих конфесій, які культивують навколо вакцинації фейки і чутки (здебільшого це трапляється на інтернет-ресурсах УПЦ (МП)).

"Ті релігійні конфесії, які зараз обрали розповіді про «чіпи» й Армагедон замість популяризації вакцинації (як це робить католицька церква, УКГЦ і ПЦУ), – вчиняють злочин. Це не про Бога, це про приречення людей до свідомого самогубства. І всі знають, хто і що проповідує", – пише вона.

Український імунолог Федір Лапій, кандидат медичних наук, член Європейського товариства з дитячих інфекційних хвороб (ESPID) та правління ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології», підтверджує, що великий вплив у питанні вакцинації пенсіонерів надає церква. При цьому зазначається, що в Україні проти щеплень від коронавірусу різко виступають лише з боку УПЦ (Московського Патріархату). Напередодні її парафіяни і священники навіть влаштували проти щеплень мітинг. «Маючи велику кількість шанувальників цієї конфесії в Україні, і люди старшого віку схильні слухати свого пастиря, слухати свого наставника церкви. Вони рішення ухвалюють, що скаже їм священик. Але якщо священик говорить, що це «геноцид» і «чіпування», то зрозуміло, що ця група ризику, яка ходить у цю церкву, не буде щеплена», – заявив Федір Лапій в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Нагадаємо, що з початку 2021 року УПЦ (МП) схиляла вірян до відмови від щеплень або до настороженого ставлення до них. У цьому ж році ця Церква розгорнула кампанію проти «примусової вакцинації». Днями віряни УПЦ (МП) біля парламенту і КМДА масово протестували проти вакцинації. Водночас в УГКЦ, за словами митрополита Володимира Війтишина, «серед духовенства досить високі показники вакцинації».


Повернутися назад