1 лютого у новині "Предстоятель розповів, яку вакцину слід приймати, щоб жити вічно" офіційний сайт Синодального Інформаційно-просвітницького віддлу УПЦ (МП) переказав проповідь митрополита Онуфрія в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси.

«Сьогодні багато говорять про земне життя, про те, що треба робити щеплення, бо інакше людина помре. Проте є вакцина вічності – це покаяння», – цитує сайт митрополита Онуфрія.

«Водночас, як зауважив Архіпастир, нині людьми заволодів страх, що якщо не пройдемо вакцинацію, то не проживемо довго. При цьому всі говорять тільки про земне життя, а про головне – про життя вічне – забувають», – передає сайт УПЦ (МП) слова митрополита.

«Що б людина собі не зробила, яку б вакцину не ввела – одну, чи десять, чи жодної, вона все одно помре. А якщо ми зробимо собі щеплення вічності, введемо вакцину вічності, тобто візьмемо покаяння у свій труд, тоді ми будемо жити вічно на небі во Христі Іісусі Господі нашім», – підсумував митрополит Онуфрій.

Наступного дня, 2 лютого, сайт Синодального Інформаційно-просвітницького віддлу УПЦ (МП) розмістив новину "Примусовий характер вакцинації від COVID-19 суперечить вимогам міжнародного права і стандартам Ради Європи — коментар Представництва УПЦ при Європейських міжнародних організаціях".

В новині міститься переказ Резолюції 2361 (2021) Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ)  "Вакцини Covid-19: етичні, правові та практичні аспекти". Резолюція скерована на цілковиту підтримку масової і доступної для всіх людей вакцинації, зокрема через програму COVAX.

"... Зараз як ніколи потрібне міжнародне співробітництво для прискорення розробки, виробництва та справедливого і рівноправного розподілу вакцини проти Covid-19. План розподілу вакцини проти Covid-19, також відомий як COVAX, є провідною ініціативою для глобального розподілу вакцини", – зазначається у резолції ПАРЄ, яка звертає увагу країн на "забезпеченні готовності, реалізації програми та прийнятті рішень на державному рівні", за участю ООН, ВООЗ, ЮНІСЕФ та ін. профільних організацій.

Представництво УПЦ (МП) при європейських міжнародних організаціях, яке очолює єпископ Баришівський Віктор Коцаба, вікарій Київської митрополії УПЦ (МП), з майже чотирьох десятків пунктів і підпунктів резолюції вибрало лише три, які й оприлюднило для вірян. В цих підпунктах зазначається, що вакцинація не є обов'язковою і що ніхто не має піддаватися політичній, соціальній та іншій дискримінації за те, що не був вакцинований.

Представництво УПЦ (МП) підкреслює: "З цих положень випливає, що примусова вакцинація є визнаним порушенням норм міжнародного права та біоетичних стандартів у медицині. Відмова у працевлаштуванні, звільнення з роботи, відмова в доступі до послуг у зв’язку з відсутністю вакцинації — ці та інші подібні діяння є грубим порушенням прав людини".

Щоправда, далі Представництво УПЦ (МП) обмовилось, що "резолюція визначає вакцинацію як суспільне благо і цінність", але тут же знову акцентувало на добровільному характері вакцинації, прозорому інформуванні населення про наслідки застосування вакцин та встановленні гарантії відшкодування шкоди, якщо вакцина заподіє людині шкоди. "Автори цього документа припускають, що шкода може бути заподіяна і самою вакцинацією. На жаль, в багатьох країнах вже зафіксовані летальні випадки внаслідок проведення вакцинації", – переконує Представництво УПЦ (МП).

Насправді, шкода (побічні наслідки) були і залишаються у будь-яких вакцин від різних хвороб, про що можна дізнатися з інструкції до їх застосування. Однак смертей внаслідок проведення вакцинації від COVID-19 за весь час імунізації населення світу не було зафіксовано. Таким чином, Представництво УПЦ (МП) при європейських міжнародних організаціях оприлюднило для вірян неправдиву інформацію, схиляючи їх до настороженого ставлення до щеплень або відмови від них.

Фактично Представництво УПЦ (МП) при європейських міжнародних організаціях підтримало поширене серед своїх вірян уявлення про небезпечність і згубність вакцин, що спостерігається сьогодні в соціальних мережах вірян УПЦ (МП). Відмову від щеплень активно культивують православні "Батьківські комітети" і монастирі УПЦ (МП). Зокрема, в Почаївській (Тернопільська обл.) і Святогірській (Донецька обл.) лаврах розповсюджуються листівки, в яких розповідають про небезпеку вакцинації.

УПЦ (МП) схиляє вірян до відмови від щеплень або настороженого ставлення до них

Теги: