Якщо раніше глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій скептично висловлювався щодо вакцинації, а Представництво УПЦ (МП) при Європейських міжнародних організаціях на чолі з єпископом Баришівським Віктором Коцабою, вікарієм Київської митрополії УПЦ (МП), поширювало антивакцинаторські фейки, то 4 лютого "Центр інформації УПЦ" виступив проти "примусової вакцинації", яка нібито передбачена законопроєктом №4142, а 8 лютого виступив з публікацією під заголовком великими літерами ««НЕ ХОТИМ БЫТЬ ПОДОПЫТНЫМИ ЖИВОТНЫМИ» – ВЕРУЮЩИЕ УПЦ В СОЦСЕТЯХ ПРОТИВ ОБЯЗАТЕЛЬНОЙ ВАКЦИНАЦИИ"».

"Центр інформації УПЦ" називає законопроєкт «скандальним» і таким, що містить «норму «про примусову вакцинацію»», хоча такої норми в законопроєкті немає. Натомість в ньому зберігаються норми, які перейшли в законопроєкт з попередніх законів Республіки Україна та УРСР, про «обов’язкові профілактичні щеплення та оптимальні строки їх проведення» і т.п.

В своїх публікаціях "Центр інформації УПЦ" активно підтримує своїх вірян, які виступають проти обов'язкової вакцинації для працівників сфери обслуговування, а також «працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб».

Слід зазначити, що відповідальність за відмову від щеплення в законах України не передбачена. Проте "Центр інформації УПЦ" схиляється до найгіршого - вважає, що вірян, які відмовляться від вакцинації, звільнятимуть з роботи. Насправді, кожен конкретний випадок у подібних конфліктних ситуаціях вирішується у судах.

На думку віруючих, яку культивує "Центр інформації УПЦ", необхідно розвивати медицину і почути голос Церкви. "Центр інформації УПЦ" цитує, зокрема, вірянку: «Господь не залишить нас, будемо слухати Голос Церкви і з Божою поміччю все вирішиться. Наш Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав: «Краща вакцина для нас - це покаяння».

Нагадаємо, відмову від щеплень активно культивують православні "Батьківські комітети" і монастирі УПЦ (МП). Зокрема, в Почаївській (Тернопільська обл.) і Святогірській (Донецька обл.) лаврах розповсюджуються листівки, в яких розповідають про небезпеку вакцинації.

Фото facebook

Теги: