День духовного служіння - збереження життя на планеті

12 10 2010 |
Любов Єремічева

День духовного служіння - збереження життя на планеті10 жовтня 2010 року різні релігії та духовні течії об’єдналися у спільному духовному служінні заради збереження життя на Планеті. День духовного служіння відбувся в рамках Global work party - глобального святкування всесвітнього Дня дій на захист клімату під егідою міжнародного руху 350.org, до якого приєдналося 188 країн світу. Представники українських церков прокоментували подію.

 

8 жовтня у рамках Дня духовного служіння відбулися проповіді та екологічні лекції в усіх культурних центрах Духовного Управління Мусульман України ”Умма”. День духовного служіння продовжився акцією “Відкрий своє серце Планеті”, яка відбулася на Михайлівській площі Києва. З дзвіниці Михайлівського Собору на знак солідарності з міжнародною спільнотою 350 разів прозвучали дзвони. Учасники акції символічно розкрили велике біле полотняне серце на зустріч матінці-землі. На захід зібралися представники різних релігійних конфесій та духовних течій. А споконвічну любов українського народу до землі презентувала дитяча фольклорна школа «Правиця». Малеча у вишиванках за допомогою традиційних ігор підтримала ідею енергозберігаючих вітряків. Таким чином, учасники продемонстрували міжконфесійну та міжкультурну солідарність з цінностями збереження життя на планеті. Завершився флеш-моб колективним розписом серця зізнаннями у коханні матері-землі.

 

За словами ініціатора духовної акції Любові Єремічевої, «Мета Дня духовного служіння – показати людям, що екологія навколишнього середовища починається з екології душі, із простих цінностей, які останні роки підмінено матеріалізмом, гонитвою за примарними цілями, які ведуть нас у прірву…»

 

«Глобальні катастрофи у світі відбуваються тому, що ми, як людство, втратили той первинний зв’язок із живою сутністю матері-землі, яку мали наші предки. Тому сьогодні в першу чергу ми відкриваємо наші серця планеті та повертаємо любов та гармонію у наші з нею стосунки»,- говорить ініціатор флеш-мобу «Відкрий своє серце Планеті» Тіна Пересунько.

 

«Науково-технічна революція наскільки вирує і набирає обертів, що ми не замислюємось над тим, що самознищуємось. А головна причина – матеріальні блага, які ми поставили на перший план, забувши про духовні блага…»,- відзначив у недільній екологічній проповіді намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого собору єпископ Вишгородський Агапіт (УПЦ КП).

 

«Це є справа життя і смерті. Маємо дякувати Богу за життя і мусимо навчитися шанувати довкілля. Цього року ми пережили величезну спеку і це до великої міри наша вина» – зазначив Глава УГКЦ Патріарх Любомир Гузар у промо-ролику акції.

 

«Ті негаразди, які ми сьогодні спостерігаємо в природі, спричинила людина. Молитись треба і молитись треба всім, хто хоче жити, їсти хліб екологічно чистий, пити воду чисту і дихати чистим повітрям. Я закликаю всіх, насамперед православних християн, прийти до храму і помолитись, щоб Господь направив розвиток суспільства на вірний шлях». – говорить очільник УПЦ КП Патріарх Філарет.

 

Єпископ Станіслав Широкорадюк (Римо-Католицька Церква), генеральний вікарій Київсько-Житомирської дієцезії: «Якщо людина робить безвідповідально, то вона грішить. Якщо безвідповідально псує екологію, смітить, нищить все те чудове, що створив Бог – це є великим гріхом. І людина зобов’язана берегти все те, що вона отримала від Бога».

 

Шейх Ахмед Тамім – муфтій України, голова Духовного управління мусульман України: «Ми, як мусульмани, підтримуючи ідею розповсюдження добра і захисту цінностей, що передані нам від предків, а також необхідності виховання майбутніх поколінь, підтримуємо ідею спільного служіння…»

 

Ач’юта Прія дас, духовний лідер Товариства свідомості Крішни в Україні: «Якщо ми говоримо про екологію планети і катастрофічні зміни клімату, а також про небезпеку знищення всього живого на Землі, нам слід визнати, що екологія планети починається з екології душі, з екології духовного світу кожного із нас – з екології нашого Серця…» 

 

Щороку від екологічних катастроф на планеті помирає більше 300 тисяч людей, а понад 500 мільйонів мешканців Землі знаходяться під постійним ризиком смерті. Міжнародний Рух 350.org вболіває за зменшення викидів вуглецю (350 часток на мільйон – рівень СО2 в атмосфері, визначений вченими, як безпечна межа для нашої планети, сьогодні цей показник вже становить загрозливих 390 часток на мільйон). Вже прикрим фактом є те, що в найближчі декілька десятиліть з обличчя Землі зникнуть цілі держави (Тувалу та Мальдівські острови) – таким чином безслідно зникатимуть один за одним цілі пласти світової культури – унікальні мови, традиції, народна творчість…

 

Довідково

10 жовтня про захист клімату, довкілля і життя на Планеті згадали від заходу до сходу від півночі до півдня України у таких духовних місцях:

 

- Київщина:

 

 • Духовне служіння - в усіх церквах Київської архиєпархії УГКЦ;
 • Духовне служіння та 350 разів пробили дзвони в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі (УПЦ-КП);
 • Духовні служби відбудуться в усіх церквах Київсько-Житомирської дієцезії (Римо-Католицька Церква);
 • Служіння в Свято-Троїцькому храмі та храмі Петра і Павла (УПЦ МП);
 • Молитва під час недільної літургії в Німецькій Євангельско-Лютеранській общині Св. Катерини;
 • Екологічна лекція, духовне служіння та звернення до віруючих в головній мечеті Києва;
 • Медитація в центральному храмі Товариства свідомості Крішни;
 • Медитація в центрі «Новосвіт»;
 • Молитва в “Christ Church” (англіканська церква);
 • Молитва в “Living Vine” (баптистська церква).
 • тощо

 

- Івано-Франківськ:

 • Медитація в центрі “Острів світла” (Івано-Франківськ);

 

- Крим:

 • Спільна медитація на Асамблеї миру - Крим, Університет менеджменту Махаріши

 

- Донецьк:

 • Показ екологічного відео-ролику в Донецькому інституті культури, бесіда;
 • Медитація в центрі руху Харі Крішни;
 • Медитація в центрі Inner design, а також медитація окремих будистів.

 

Теги:
2644Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант