Синод УПЦ позбавив посад прихильників укріплення прав УПЦ

20 06 2014 |

Синод УПЦ позбавив посад прихильників укріплення прав УПЦ19 червня Священний Синод УПЦ (МП) під головуванням місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія (Березовського) позбавив церковних посад трьох прихильників укріплення прав УПЦ як "незалежної і самостійної в управлінні", повідомляє "Релігія в Україні".

На своєму засіданні Синод ухвалив "Звернення Священного Синоду до єпископату, духовенства, ченців та мирян у зв’язку з останніми подіями в Україні" та "Звернення Священного Синоду до Президента України П.О. Порошенка у зв’язку з останніми подіями в Україні". Обидва звернення закликають до примирення громадян і збереження єдиної України.

 

Серед інших важливих рішень Синоду -- звільнення з посад церковних діячів, які виступали за вдосконалення Статуту УПЦ в бік більшої незалежності цієї Церкви від московського центру.

 

Як зазначається у журналах Синоду, ієрархи мали міркування "про доцільність посади Уповноваженого Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки та діяльність архімандрита Віктора (Бедь) на посаді ректора Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія". Результатом міркувань стало скасування посади Уповноваженого УПЦ з питань вищої освіти і науки ("як такої, що дублює повноваження голови Учбового комітету при Священному Синоді"), а також звільнення архімандрита Віктора (Бедь) з цієї посади і з посади ректора Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія з направленням його в клір Мукачівської єпархії.

 

Ректором Ужгородської української богословської академії Синод призначив архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора (Мамасуєва), якому доручив "провести реорганізацію Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія у відповідності до Концепції вищої духовної освіти Української Православної Церкви".

Далі Синод скасував Нагородний відділ УПЦ "у зв’язку з його недоцільністю". Таким чином позбавивши митрополита Олександра (Драбинка), секретаря Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира, посади керівника в цьому відділі.

Також, заслухавши рапорт Валентина Волинця про звільнення його з посади голови Юридичного відділу УПЦ, члени Синоду ухвалили звільнити його з посади "згідно з поданим проханням". Замість нього на посаду голови Юридичного відділу призначено протоієрея Олександра Бахова. Останній відомий як настоятель церкви прп. Серафима Саровського, що на території Київської міської клінічної лікарні 2 у Дарниці, і керівник юридичної служби Київської митрополії.

Під час церковної дискусії 2012 року всі три звільнені особи виступали проти скорочень прав УПЦ, які готувала Комісія з підготовки та внесення змін і доповнень до Статуту УПЦ під головуванням Донецького митрополита Іларіона (Шукала). Нагадаємо, що сам Предстоятель УПЦ  митрополит Володимир того ж року  звернувся до всього єпископату УПЦ з листом, в якому висловлює стурбованість діяльністю цієї комісії.

Іншими рішеннями Синод благословив реєстрацію у новій редакції статутів Київської, Кримської, Сумської та деяких інших єпархій.

 

Крім того, Синод, заслухавши рапорт єпископа Дубнівського Нектарія (Фролова), вікарія Рівненської єпархії, про визначення його подальшого архієрейського служіння за межами УПЦ, ухвалив звільнити його з посади вікарія Рівненської єпархії та направити в розпорядження Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.
 

Також на Синоді до місцевошанованих святих Сєверодонецької єпархії були причислені Димитрій Горський (помер у 1828 р.) і інокиня Параскева (Дибова) (1942 р.), а до місцевошанованих святих Київської єпархії причислено Іоанна Босого (Расторгуєва), Христа ради юродивого (1849 р.).

Теги:
4551Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
35   Onufriy
23 липня 2014 22:47

Monk Ioann,
Цитата: Monk Ioann
вы педераст

Аргумент достойний Курмоярова.
(У політправославних, зазвичай, лайка вважається ознакою і розуму і доброчесності)
Цитата: Monk Ioann
вы любое преступление готовы оправдать любовью до Украины? И второй вопрос: кого больше любите Украину или Христа?

Мені соромно відповідати на Ваше запитання. Що тут відповіси? Я повинен пояснювати, що таке любов?
Зразок любові нам дав часто згадуваний Вами Христос. І у Нього не було конфлікту між любов'ю до батьків, земної вітчизни, людства і Отця.
Любов несумісна зі злочином. Її неможливо якось виміряти - вона просто або є в душі, або її і близько нема. Вона охоплює все; і тому дарма людина похваляється любов'ю до невидимого Бога і ненавидить візуально доступний їй край свого тимчасового проживання.
Любов не від нас, але Бог дарує її. Просити треба - і отримаєте


34   Monk Ioann
23 липня 2014 19:27

Onufriy,

Нормальный человек (в смысле адекватный) такие обвинения подкрепляет цитатами (в вашем случае нужно было цитировать мои слова о якобы "ненависти" к Украине).
Но я даже вас националистов люблю, и жалею вас? Как это можно жить в такой ненависти к представителям других национальностей и т.д, как вообще можно жить  в таком внутреннем аду?
Я конечно согласен, это хороший полемический прием: обвинять собеседника в том, чего он не говорил. Я ведь тоже так могу сделать. Ну например, - вы педераст. Тем более, я уверен, что и Ляшко вам симпатичен. Разве не так? Вот теперь оправдывайтесь?

Можно еще: понятно, что вас купили враги Украины, с целью разжигания межнациональной ненависти среди украинцев, а также с целью продвижения фашисткой идеологии в массы. За 30 серебренников продались? Или дороже?

Так, что вы сильно не усердствуйте. Все ваши действия легко можно повернуть против вас самого. Интересно сколько вам лет? 17-18? Или меньше? Обычно так себя ведут подростки.

Вы лучше ответьте на вопросы: вы любое преступление готовы оправдать любовью до Украины?
И второй вопрос (на полном серьезе): кого больше любите Украину или Христа? А то может быть я вас не понял. Если что всегда готов извиниться.

Всего доброго !


33   Olexander
23 липня 2014 02:41

NEO,
до речі, якщо підрахувати скільки дітей убито при ПП і скільки при ВФ, думаю, інформація буде не у Ваш бік.
А вл. Онуфрій, на мою думку, оптимальний варіант, як на сьогоднішній день...


32   Olexander
23 липня 2014 02:39

NEO,
та який Царьов, він же навіть не знає, коли Друга світова війна почалася, та й, по-моєму, англійської не знає, як Арсеній Петрович з Дещицею?..


31   Olexander
23 липня 2014 02:32

NEO,
...Точно Драбинко... Щось я у Вас таке вже давно підозрював...


30   Olexander
23 липня 2014 02:31

"Спасенної ненависті до України..."? Ніби ніколи не відстоював таку спасенність. Ненависть, вона і є ненависть ("Москаляку на гілляку" і т.д.), що на ній збудуєш? Може це якось смішно, але, вибачте, я, на щастя, не киянин, щоб у такі шутки грати
 


29   Olexander
23 липня 2014 02:28

Onufriy,
та ні, ніби не особливо "гріховна", та й з "жидомасонськістю" не гірше (так, зустрічаються всякі Вальцмани, Бакаї, Коломойські, але не сама проблемна точка України) ніж у інших. Так, між іншим, вбиваємо один одного вже більше півроку, втратили субєктність, країна розірвана, а в цілому так собі...


28   Onufriy
22 липня 2014 21:46

Olexander,
А як же питання спасенної ненависті до України? Уже чомусь не відстоюєте? Позитивна динаміка...  
новини по ТСН чи по 5 каналу дивитесь?

Рекламуєте якийсь святоросійсько-політправославний канал? То кажіть, не соромтесь - мене справді цікавлять матеріали про особливу гріховність і жидомасонськість України


27   NEO
22 липня 2014 11:22

Olexander,
Раньше у вас была надежда на януковича, а сейчас на Онуфрия, как последний оплот русского мира. А на олега Царева, он же Полиграф Полиграфофич Шариков, вы не надеетесь?

А вот мы на Бога и на себя надеемся и знаем кого будем выбирать.26   Olexander
22 липня 2014 03:56

Onufriy,
ви що, новини по ТСН чи по 5 каналу дивитесь?


25   Olexander
22 липня 2014 03:44

NEO,
ну, надіюся, що все-таки не Ви вибирати будете (якщо Ви, звичайно, не Драбинко чи Коваленко)...


24   NEO
22 липня 2014 02:13

Olexander,

Надейтесь, кто вам запрещает, а мы будем выбирать совершенно других людей.23   NEO
22 липня 2014 02:02

Olexander,

Со Пскова я - странница - пришла собачку говорящую посмотреть22   Onufriy
21 липня 2014 22:47

Цитата: Olexander
їх "любов до України", це автоматично "НЕ-любов до Росії"
 
1. Сьогодні, у час російського вторгнення, говорити про любов до росії можуть або святі, або зрадники... Хоча ні - тільки зрадники.
2. Християнин не може ненавидіти нічого крім гріха. (Ні Росії, ні Китаю, ні навіть об'єднаної Європи)
Тому Курмоярівське євангеліє ненависті до України є антихристиянським, а отже - особливо мерзенним21   Olexander
21 липня 2014 02:37

Будемо надіятись, що Місцеблюститель стане Блаженнішим Митрополитом Київським (без всяких "тандемів")!


Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант