Скорочується чисельність баптистів України


Скорочується чисельність баптистів УкраїниНа сьогодні число членів баптистської Церкви - однієї з найвпливовіших протестантських конфесій України - скорочується, і менше людей приймають в ній хрещення у порівнянні з даними десятирічної давності. Минулого року 1145 церков християн-баптистів України не охрестили жодної людини. Про це було заявлено у м. Хмельницькому на обласному Місіонерському форумі євангельських християн-баптистів, який відбувся 22 червня у церкві «Дім Євангелія», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт баптистів України.

 

Захід проходив під назвою «Рік місії», бо особлива увага в 2013 році приділяється місіонерському служінню. У проведенні форуму взяли участь керівники Всеукраїнського Союзу церков євангельських християн баптистів Валерій Антонюк, Микола Каспров, Станіслав Грунтковський, Павло Трошин та Павло Унгурян. Ведучим заходу був Володимир Радомський, старший пресвітер Хмельницького ООЦ ЄХБ.


Микола Каспров, заступник голови ВСЦ ЄХБ, озвучив невтішну для баптистів статистику про те, що на сьогодні скорочується число членів церкви, і менше людей приймає святе водне хрещення, у порівнянні з даними десятирічної давності. Так, у 2012 році 1145 церков по Україні не охрестили жодної людини, а у Хмельницькій області 102 церкви не охрестили жодної людини. Тому, виходячи з цієї ситуації, баптисти оголосили 2013 рік Роком місії.

 

"Ми хочемо, щоб кожна церква в нашому братстві була місіонерською!" - зауважив Микола Каспров і запропонував для цього декілька кроків, які закликають до активної місіонерської праці, зокрема утворення в кожній церкві домашньої групи «Нове життя», куди потрібно запрошувати невіруючих людей, також вчити місіонерству молодь.

Станіслав Грунтковський, керівник відділу благовістя ВСЦ ЄХБ, презентував ролик про те, як люди приходять до Христа через малі групи, і наголосив: "Якщо ми хочемо щоб у нас був хороший пастор, молитовний будинок у кожному населеному пункті, щоб місіонери їхали від нас у країни гонінь, щоб члени нашої церкви примножувались, адже це Христова тактика, хочемо щоб в наших церквах було багато молоді, щоб кожний пастор розпочав малу групу «Нове життя», нам потрібно молитися і мати ближчі особисті стосунки з Богом".

 

Організатори заходу озвучили важливі цілі та завдання для церков у місіонерському служінні на наступні 10 років. А саме - подвоєння кількості церков, духовне зростання віруючих.

Теги:
3670Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
4   Igorock
4 липня 2013 12:57

звичайно, неприємна річ, але погляньмо правді ввічі: те, чим займаються баптисти це в більшості випадків перехрещення, а не хрещення. Тому я радію, що поки що кількість воцерковлених православних збільшується.

Цитата: АРХМ АВВАКУМ
Боюсь, что лет через пять и мы заговорим о том же... Факт, христианство перегорает в Европе, истлевает.
 

надіюсь, такого не буде, якщо ми не будемо приймати європейського духу толерастії. А він сягає корінням в Реформації


3   o.Vol.K
4 липня 2013 11:01

Нажаль не пройде ,абсолютно,нiякого вибуху...Мода на релiгiйнicть пройшла,прийшла мода на атеiзм...Маятник гойднувся в другу сторону...Согодншiня кiлькicть непотрiбноi iнформацii,що падае на людину,дае хибну iлюзiю всезнайства,особливо,в людей немаючих достатньоi базовоi освiти.А згадана вище хиба-основа атеiзму.


3 липня 2013 18:49

Очень подкосило Баптистские и Евангельские церкви, как ни странно, открытие границ. Очень много молодых верующих первыми уехали за границу на заработки. А в 93-95х годах еще одна беда - начался массовый исход молодежи из баптистов и евангелистов в харизматическое движение. Я сужу по Кременчугу. Нам, православным радоваться тоже не приходится. Молодежи к нам тоже не приходит в том достаточном количестве, которая бы формировала стабильный православный приход, общину. Боюсь, что лет через пять и мы заговорим о том же... Факт, христианство перегорает в Европе, истлевает. Если в ближайшее десятилетие не произойдет какого то взрыва в коллективном религиозном сознании жителей Украины, то и мы, православные будем малолюдны и храмы наши будут не заполнены и на половину.


3 липня 2013 18:02

Когда 10 лет назад об этом говорили молодые, их считали отщепенцами и выскочками...


Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Останні коментарі
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант