«Ми, священики УПЦ, опинилися між горем свого народу і ворожою позицією Патріархії». Тернопільська громада УПЦ написала відкрите звернення митрополиту Онуфрію

28 01 2015 |

«Ми, священики УПЦ, опинилися між горем свого народу і ворожою позицією Патріархії». Тернопільська громада УПЦ написала відкрите звернення митрополиту ОнуфріюГромада церкви Іверської Божої Матері в с. Круголець Тернопільскої єпархії УПЦ (Московського Патріархату) на чолі з настоятелем священиком Олегом Шліхтою звернулася з відкритим листом до Предстоятеля УПЦ митрополита Онуфрія, в якому ділиться своїми переживаннями з приводу драматичноЇ ситуації, що склалася між церковним народом, місцевим духовенством, з одного боку, і керівництвом РПЦ і УПЦ, з іншого, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".


Громада піддала критиці Патріарха Кирила за підтримку державної політики Росії щодо України, нагородження ним головних державних пропагандистів Російської Федерації і трактування "збройного конфлікту між нашими державами як священної війни". Також громада протестує проти прийняття патріаршої позиції керівництвом УПЦ (МП) на чолі з митрополитом Онуфрієм і доводить недоречність публічного поминання Патріарха Кирила під час богослужінь, оскільки таке поминання веде лише до "втрати приходу". 

 

Подаємо текст звернення:

 

Ваше Блаженство!

 

Ми, клірики і прихожани УПЦ, звертаємося до Вас в нинішній тяжкий для нас всіх час не з гнівом і обуренням, а з глибоким болем і переживанням за святу Церкву Православну. Ми не націоналісти і не прагнемо до єдності з КП, ми поступово один за одним губимо приходи, нам тепер нема чого втрачати і саме тому відверто, не підбираючи слів вимушені Вам сказати прямо: Ваше мовчання і негласна підтримка політичного курсу Патріархії є основною причиною розколу, що відбувається в УПЦ. В нас забирають храми, а Ви непомітно втрачаєте паству і не відчуваєте цього. Патріарх це називає гонінням на Руську Церкву. Ні, це не правда, люди не вірять Патріарху, вони не знають що їм думати, вони втрачають своїх дітей, синів і батьків, і наші віряни, слухаючи Патріарха, (бо Вашого слова не чутно) знаходяться в відчаї.Вашим мовчанням і конкретними словами Патріархії користуються представники КП, та інші конфесії, щоб ранити наші душі.

 

Ми Вам задаємо ті запитання, які люди задають нам, простим священикам. Ви не можете цього не чути і мовчите, не можете цього не бачити і закрили очі. Ми не закликаємо Вас до якихось надреальних дій, протистояти Патріарху, чи ще до чогось подібного, ми просимо Вас потурбуватися про свою паству, що живе на Україні, поки Господь судив бути цій землі українською, а Ви ведете себе як євангельський (в данному контексті російський) найманець.

 

Ми, священики УПЦ, опинилися між молотом і наковальнею, між горем свого народу і ворожою щодо цього народу позицією Патріархії. Для того, щоб зберегти Церкву, ми вимушені говорити людям те, що прямо суперечить Вашим прихильним до Патріарха діям і словам. Сьогодні склалася ситуація недовіри духовенству ввіреної вашому керівництву Церкви, тому що церковні люди не вірять ні Митрополиту Київському, ні Патріарху Московському. Ми не обмануті ніякою антиросійською пропагандою, в нас є совість, якісь знання і глибока повага до Церкви. Церковний народ не вірить своїм пастирям — ось в чому біда, а цей вакуум заповнює різна брехня та ідеологеми російського політичного православ'я, засудженого в свій час Вашим попередником Митрополитом Володимиром. Прості російські пастирі і богослови, затиснені в патріархійних шорах системи керівництва РПЦ, розуміють це і, співчуваючи, підтримують нас. Невже ви цього не помічаєте, невже боротьба за свою посаду і страх втратити благовоління Патріарха перемагає страх Божий? Ми від Вас не ухиляємось, а Ви, Ваше Блаженстао, намагаєтесь від нас ухилитись. Прикро усвідомлювати, але настав час, коли не можна слухати Патріарха без болю в серці, без страху за майбутнє нашого народу і нашої Церкви. Його Святість надто далеко зайшов у своїй політичній діяльності, рівно настільки, наскільки «православна армія Новоросії» заглибилась на територію України.

 

Сьогодні ми вимушені — підкреслимо це — вголос на єктенії поминати Патріарха, а вчора він нагороджував вищими церковними нагородами за внесок у духовну просвіту Кисельова, людину, яка сіє ненависть між нашими народами і сплітає чорну брехню на Україну, брехню нечувану за всю її історію. Головний імперський наклепник виконує державне замовлення і Бог йому суддя, а Патріарх по церковних каналах беззастережно сприяє поширенню цієї брехні, і Церква йому не авторитет.

 

Ми поминаємо Патріарха на проскомідії, і це правильно з точки зору євхаристичної єдності нашої православної Церкви, однак Ви, Ваше блаженство, наполягаєте обов'язково поминати його ще й вголос — це ідеологічна вимога, шо сіє розбрат між людьми в нинішній ситуації. Ви вимагаєте від людей надприродної любові, не проявляючи її до них взаємно. В Болгарії, наприклад, приходське духовенство молиться вголос лише за правлячого єпархіального архієрея, не згадуючи імені свого Патріарха. Питання поминання Патріарха не принципове в літургічному житті Церкви, і Ви це прекрасно знаєте. Ми поминаємо вголос Вас, як Предстоятеля Української Помісної Церкви, а також місцевих єпархіальних архієреїв. Патріарх просто єпископ столиці сусідньої держави та Предстоятель своєї Помісної Церкви. Виголошувати йому многоліття на приходах, де оплакують сотні загиблих на війні з російськими найманцями людей, це просто безглуздо, як безглуздо також переслідувати адміністративними методами священиків, які цього не роблять, — ось це й є не канонічна дія єпископа. Невже митрополія буде поширювати космогонічні побрехеньки Патріархїї про боротьбу секулярного західного світу із воїнами святої Русі? Це спекуляція святинею, поляризація світу на святий — російський і грішний — весь інший світ, неприпустима в Церкві. Головний злочин Патріарха проти нашого народу — це те, що збройний конфлікт між нашими державами він трактує як священну війну.

 

Для всіх мислячих і люблячих Церкву людей в повній мірі зрозуміло, що Патріарх всеціло підтримує державну політику Росії, саме тієї Росії, яка веде сьогодні війну з нашим народом, а Патріарх виступає її ідеологічним рушієм. Київська Митрополія УПЦ вимушена бути складовою частиною ідеологічної системи російської пропаганди. На духовенство чиниться тиск з боку архієреїв, добре проінстуктованих з імперського центру. Наша совість не дозволяє проголошувати з амвона московські циркуляри, в яких збройний конфлікт між Росією і Україною називається “внутрішнім протистоянням”.

 

Патріарх на колінах лицемірно «молиться» за наш народ і в той же час російському народу відкрито заявляє, що «вороги руського міра» допитують славних воїнів так званої Новоросії і віддають їх на страту, якщо вони стійко тримаються так званих «слов’янських цінностей». Патріарх не за Церкву свою вболіває, а за «величезну імперію від океану до океану». Клірики і священики РПЦ відверто благословляють російських солдат і людей на «священну війну», з якимись «американцями», служать подячні молебні за перемогу російської зброї, але в кого конкретно ця зброя стріляє? Вона вбиває українців! Невже Патріарх нічого цього не бачить? Чому ж він жодного слова не сказав у захист своєї пастви на Україні тоді, коли російське духовенство на телеканалах ображає наш народ, звинувачує його в зраді, клеймить «бандерівцями» і на офіційному рівні називає його «таким, що не існує»? Чому Ви не скажете, що це неправда, і не попросите Патріарха зупинити цей гріх лукавства і обману? Чи, може, на даний момент заповіді Божі про те, що бажати чужого і говорити неправду є гріхом, неактуальні для Вас?

 

Коли будь-який місцевий батюшка скаже для людей ту правду, яку бачить перед собою, то ризикує попасти в опалу від архієрея або благочинного, а коли говорить те, що предписано архієреєм, то втрачає прихід. Ми прагнемо втішного слова архіпастиря. Але що ж ми чуємо натомість? В своєму останньому виступі в Думі Росії Патріарх відверто показав, виказав себе – не згадуючи ні словом, ні духом Христа в своїй промові, він говорив як політик, якому не цікава доля Церкви, і його слово можна зрівняти з більшовистським конспектом по атеїзму. І в цьому “конспекті” Бога названо якимось «принципом вищої справедливості», а Церкву — «ціннісним орієнтиром», здобутком російської нації. Ця риторика, характерна для римського папізму і російського шовінізму, не сумісна ні з православним переданням, ні зі здоровим глуздом, вона несе розкол не тільки в Українській Церкві, але й нищить основи церковного життя РПЦ.

 

Ви разом з Патріархом завіряєте, що війна на Сході — це внутрішній конфлікт, що ми нібито вбиваємо одне одного. У Вас вистачить мужності подивитися в очі тим, хто покалічений і знедолений приїжджає зі Сходу України, тим, хто бачив священиків нашої Церкви, які проклинали наших воїнів, як ворогів Церкви? А нам доводиться зустрічатися і з біженцями, і з солдатами та їх матерями, які благословляли своїх синів (на противагу Вашому мовчанню) не на священну війну, а на виконання свого християнського та громадянського обов’язку. Благословляємо й ми, тільки оглядаючись, щоб архієрей не побачив. Наша армія і наша державна влада вважається нашою Церквою «не православними», а російський президент, виходить, “православний”? Чи може, Ви спитаеєте в Патріарха яким чином відспівувати ворогів його улюбленого дітища «руського міра», Ваших земляків, Ваших ближніх, Ваших духовних чад? Патріарх зрадив свою Церкву, продав за тридцять срібників, на які російською державою будуються величезні храми і монастирі, де проповідується не Христос, а «великий релігійно-політичний синтез», на кшталт комуністичної пропаганди. Постійні патріарші виступи на Соборах Руського міра, в Парламенті Росії, де Глава Церкви мав би волати про захист свого церковного народу, навпаки підтверджують те, що відбувається сьогодні в Україні і підливають масла в вогонь.

 

Ні, не “правий сектор” і не фанатики націоналісти є причиною розколу в УПЦ, а поступова втрата духовенством канонічної УПЦ підтримки у церковного народу. Там, де паства стоїть за батюшкою, а в батюшки вистачає мужності сміливо заявити про свою позицію, жаліти людей і проповідувати апостольське, а не патріарше православ’я, там і приходи міцно стоять і храми розкольники не забирають, і врата ада Церкву не подолають.

 

Ми відчуваємо, що Ви і Ваше оточення байдужі до того, що для нас є дорогим і святим. Ви нещодавно поїхали на Афон помолитись і не по дорозі невідомо для чого заїхали в Москву. Повернувшись на Україну, проїхалися на швидкості в свою вотчину в Чернівці, і так і не зустрілися з людьми і простими священиками, не запитали як ми живемо, як нам вийти з ситуації, що склалась на нашій землі і в нашій Церкві. Найповніше визначення Церкви дане нам апостолом Павлом: Церква – це Тіло Христове, частиною якого являється церковний народ. Якщо болить один член, то цей біль торкнеться і всієї його повноти. Ви мовчите, і складається враження, що не відчуваєте цього болю. Ви швидше схожі на якогось функціонера МП, а не на такого пастиря, яким був Ваш попередник, блаженніший Володимир. Це ми констатуємо не зі зверхністю, а з болем. Сподіваємось на розуміння, очікуємо сердечного співчуття, просимо молитви.

 

Священик Олег Шліхта. Тернопільска єпархія, Шумське благочиння. Настоятель храму Іверської Божої Матері с. Круголець з паствою.

 

Перевод на русский язык:

 

 

Ваше Блаженство!

Мы, клирики и прихожане УПЦ, обращаемся к Вам в нынешней тяжелый для нас всех час не с гневом и негодованием, а с глубокой болью и переживанием за святую Церковь Православную. Мы не националисты и не стремимся к единству с КП, мы постепенно один за другим теряем приходы, нам теперь нечего терять и поэтому откровенно, не выбирая слов, вынуждены Вам сказать прямо: Ваше молчание и негласная поддержка политического курса Патриархии является основной причиной раскола, который происходит в УПЦ. У нас забирают храмы, а Вы незаметно теряете паству и не чувствуете этого. Патриарх называет это гонением на Русскую Церковь. Нет, это не правда, люди не верят Патриарху, они не знают, что им думать, они теряют своих детей, сыновей и отцов, и наши верующие, слушая Патриарха (потому что Вашего слова не слышно) находятся в отчаянии. Вашим молчанием и конкретными словами Патриархии пользуются представители КП, и другие конфессии, чтобы ранить наши души.

Мы Вам задаем те вопросы, которые люди задают нам, простым священникам. Вы не можете этого не слышать и молчите, не можете этого не видеть и закрыли глаза. Мы не призываем Вас к каким-то сверхъестественным действиям, противостоять Патриарху, или еще к чему-то подобному, мы просим Вас позаботиться о своей пастве, которая живет на Украине, пока Господь судил быть этой земле украинской, а Вы ведете себя как евангельский (в данном контексте российский) наемник.

Мы, священники УПЦ, оказались между молотом и наковальней, между горем своего народа и враждебной этому народу позицией Патриархии. Для того, чтобы сохранить Церковь, мы вынуждены говорить людям то, что прямо противоречит Вашим благосклонным к Патриарху действиям и словам. Сегодня сложилась ситуация недоверия духовенству вверенной вашему руководству Церкви, потому что церковные люди не верят ни Митрополиту Киевскому, ни Патриарху Московскому. Мы не обмануты никакой антироссийской пропагандой, у нас есть совесть, кое-какие знания и глубокое уважение к Церкви. Церковный народ не верит своим пастырям - вот в чем беда, а этот вакуум заполняет разная ложь и идеологемы российского политического православия, осужденного в свое время Вашим предшественником митрополитом Владимиром. Простые русские пастыри и богословы, зажатые в патриархийных шорах системы руководства РПЦ, понимают это и, сочувствуя, поддерживают нас. Неужели вы этого не замечаете, неужели борьба за свою должность и страх потерять благоволение Патриарха побеждает страх Божий? Мы от Вас не уклоняемся, а Вы, Ваше Блаженстао, пытаетесь от нас уйти. Досадно осознавать, но пришло время, когда нельзя слушать Патриарха без боли в сердце, без страха за будущее нашего народа и нашей Церкви. Его Святейшество слишком далеко зашел в своей политической деятельности, ровно настолько, насколько «православная армия Новороссии» углубилась на территорию Украины.

Сегодня мы вынуждены - подчеркнем это - вслух на ектении поминать Патриарха, а вчера он награждал высшими церковными наградами за вклад в духовное просвещение Киселева, человека, который сеет ненависть между нашими народами и плетет черную ложь на Украину, ложь неслыханную за всю ее историю. Главный имперский клеветник выполняет государственный заказ и Бог ему судья, а Патриарх по церковным каналам безоговорочно способствует распространению этой лжи, и Церковь ему не авторитет.

Мы поминаем Патриарха на проскомидии, и это правильно с точки зрения евхаристической единства нашей православной Церкви, но Вы, Ваше блаженство, настаиваете обязательно поминать его еще и вслух - это идеологическое требование, которое сеет раздор между людьми в нынешней ситуации. Вы требуете от людей сверхъестественной любви, не проявляя ее к ним взаимно. В Болгарии, например, приходское духовенство молится вслух только за правящего епархиального архиерея, не упоминая имени своего Патриарха. Вопрос поминовения Патриарха не принципиальный в литургической жизни Церкви, и Вы это прекрасно знаете. Мы поминаем вслух Вас, как Предстоятеля Украинской Поместной Церкви, а также местных епархиальных архиереев. Патриарх просто епископ столицы соседнего государства и Предстоятель своей Поместной Церкви. Произносить ему многолетие на приходах, где оплакивают сотни погибших на войне с русскими наемниками людей, это просто бессмысленно, как бессмысленно также преследовать административными методами священников, которые этого не делают, - вот это и есть неканоническое действие епископа. Неужели митрополия будет распространять космогонические побасенки Патриархии о борьбе секулярного западного мира с воинами святой Руси? Это спекуляция святыней, поляризация мира на святой - российский и грешный - весь остальной мир, недопустима в Церкви. Главное преступление Патриарха против нашего народа - это то, что вооруженный конфликт между нашими государствами он трактует как священную войну.

Для всех мыслящих и любящих Церковь людей в полной мере понятно, что Патриарх всецело поддерживает государственную политику России, именно той России, которая ведет сегодня войну с нашим народом, а Патриарх выступает ее идеологическим двигателем. Киевская Митрополия УПЦ вынуждена быть составной частью идеологической системы российской пропаганды. На духовенство оказывается давление со стороны архиереев, хорошо проинстуктованных из имперского центра. Наша совесть не позволяет провозглашать с амвона московские циркуляры, в которых вооруженный конфликт между Россией и Украиной называется "внутренним противостоянием".

Патриарх на коленях лицемерно «молится» за наш народ и в то же время российскому народу открыто заявляет, что «враги русского мира» допрашивают славных воинов так называемой Новороссии и отдают их на казнь, если они устойчиво держатся так называемых «славянских ценностей». Патриарх не о Церкви своей болеет, а об «огромной империи от океана до океана». Клирики и священники РПЦ откровенно благословляют российских солдат и людей на «священную войну», с какими-то «американцами», служат благодарственные молебны за победу русского оружия, но у кого конкретно это оружие стреляет? Оно убивает украинцев! Неужели Патриарх ничего этого не видит? Почему же он ни слова не сказал в защиту своей паствы на Украине тогда, когда российское духовенство на телеканалах оскорбляет наш народ, обвиняет его в измене, клеймит «бандеровцами» и на официальном уровне называет его «таким, что не существует»? Почему Вы не скажете, что это неправда, и не попросите Патриарха остановить этот грех лукавства и обмана? Или сейчас заповеди Божьи о том, что желать чужого и говорить неправду является грехом, неактуальны для Вас?

Когда любой местный батюшка скажет для людей ту правду, которую видит перед собой, то рискует попасть в опалу от архиерея или благочинного, а когда говорит, что предписано архиереем, то теряет приход. Мы стремимся к утешительному слову архипастыря. Но что же мы слышим взамен? В своем последнем выступлении в Думе России Патриарх откровенно показал, выдал себя - не упоминая ни словом, ни духом Христа в своей речи, он говорил как политик, которому не интересна судьба Церкви, и его слово можно сравнить с большевистским конспектом по атеизму. И в этом "конспекте" Бог назван неким «принципом высшей справедливости», а Церковь - «ценностным ориентиром», достижением русской нации. Эта риторика, характерная для римского папизма и российского шовинизма, не совместима ни с православным преданием, ни со здравым смыслом, она несет раскол не только в Украинской Церкви, но и уничтожает основы церковной жизни РПЦ.

Вы вместе с Патриархом заверяете, что война на Востоке - это внутренний конфликт, что мы якобы убиваем друг друга. У Вас хватит мужества посмотреть в глаза тем, кто искалечен и обездоленный приезжает с Востока Украины, тем, кто видел священников нашей Церкви, которые проклинали наших воинов, как врагов Церкви? А нам приходится встречаться и с беженцами, и с солдатами и их матерями, которые благословляли своих сыновей (в противоположность Вашему молчанию) не на священную войну, а на выполнение своего христианского и гражданского долга. Благословляем и мы, только с оглядкой, чтобы архиерей не увидел. Наша армия и наша государственная власть считается нашей Церковью «не православными», а российский президент, значит, "православный"? Может, Вы спросите у Патриарха, каким образом отпевать врагов его любимого детища «русского мира», Ваших земляков, Ваших близких, Ваших духовных чад? Патриарх предал свою Церковь, продал за тридцать сребреников, на которые российским государством строятся огромные храмы и монастыри, где проповедуется не Христос, а «большой религиозно-политический синтез», в духе коммунистической пропаганды. Постоянные патриаршие выступления на Соборах Русского мира, в парламенте России, где Глава Церкви должен взывать о защите своего церковного народа, наоборот подтверждают то, что происходит сегодня в Украине и подливают масла в огонь.

Нет, не "правый сектор" и не фанатики националисты являются причиной раскола в УПЦ, а постепенная потеря духовенством канонической УПЦ поддержки у церковного народа. Там, где паства стоит за батюшкой, а у батюшки хватает мужества смело заявить о своей позиции, жалеть людей и проповедовать апостольское, а не патриаршее православие, там и приходы крепко стоят и храмы раскольники не забирают, и врата ада Церковь не одолеют.

Мы чувствуем, что Вы и Ваше окружение равнодушны к тому, что для нас является дорогим и святым. Вы недавно поехали на Афон помолиться и не по дороге неизвестно для чего заехали в Москву. Вернувшись на Украину, проехались на скорости в свою вотчину в Черновцы, и так и не встретились с людьми и простыми священниками, не спросили как мы живем, как нам выйти из сложившейся ситуации на нашей земле и в нашей Церкви. Полное определение Церкви дано нам апостолом Павлом: Церковь - это Тело Христово, частью которого является церковный народ. Если болит один член, то эта боль коснется и всей его полноты. Вы молчите, и создается впечатление, что не чувствуете этой боли. Вы скорее похожи на какого-то функционера МП, а не на такого пастыря, каким был Ваш предшественник, Блаженнейший Владимир. Это мы констатируем не из-за высокомерия, а с болью. Надеемся на понимание, ожидаем сердечного сочувствия, просим молитвы.

Священник Олег Шлихта. Тернопольская епархия, Шумское благочиние. Настоятель храма Иверской Божьей Матери с. Круголец с паствой.

 

Напомним, что в прошлом году Волынская община УПЦ обратилась с открытым письмом к митрополиту Онуфрию, в котором выразила недоверие Патриарху Кириллу и поставила на повестку дня вопрос об автокефалии.

 

Фото vedomosti.ru

Теги:
36675Матеріали по теміДля того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайтуКоментарі розміщюються користувачами сайту. Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.
31   Onufriy
22 лютого 2015 22:00

Цитата: lilianoska
Патріарх Кирило  зрадив  Тіло  Христове, ставши  політиком... РПЦ, що  стала  фальшивою
 
Як визначити момент, з якого Свята Істинна Церква стає зібранням нечестивців? Думається, що це може статися тоді, коли єресь російського світу стане обов'язковою для вірних.
Тому Велике відступлення може і близьке, але ще не настало.
А якщо так, то УПЦ залишається хворою, але Церквою. І порятунку шукають - у Церкві.

А хвора наша УПЦ ще й тому, що "людина слаба" - їй набагато легше втекти (з патріотичних мотивів), ніж стати на захист істинної православної віри.


30   Onufriy
22 лютого 2015 21:04

upc
Шановні "православні християни УПЦ 10.02.2015"!  Якою б не була "ваша зброя", не варто поширювати видиму брехню:
обзивають нас москалями, сепаратистами,терористами...І все це із-за того, що ми не належимо до Киівського Патріархату

Не обзивають, а називають.
Факт: сьогодні в УПЦ немає жодного обмеження для діяльності не лише зрадників нашої земної Вітчизни, але і єретиків - російських філетистів, - зрадників Вітчизни небесної 

І що особливо прикро - навряд чи жа
хливий Філарет до того якоюсь мірою причетний

 


29   lilianoska
22 лютого 2015 19:41

Відкритий  лист  священика  О.Шліхти - біль  за  УПЦ МП. Жаль, що  у  священика  нема  прагнення  до  єдності  з  УПЦ КП. Адже в ній  теж  моляться  українці,частина  Христового  тіла. Патріархія  РПЦ  не може  бути  виразником  канонічності  РПЦ, бо, як  ви  сказали, Патріарх Кирило  зрадив  Тіло  Христове, ставши  політиком, який  підтримує  кривавий, смертельний  гріх  Путіна.І це  так.То  не  УПЦ КП  розкольниця,а  РПЦ, що  стала  фальшивою, бо  її  продали  за  срібняки  нечистому  з  Хрестом  на грудях. Ви  знаєте, що  то  не перший  прояв  розколу  РПЦ, яка  самочинно  в 1589 р. вийшла  із  Всесвітньої  Церкви  Константинопольського  патріархату  і  141 рік  не  була  визнана. Визнають  і  КП, якщо  українці  будуть  єдиними  і  відступлять  від  московського  гріха. Як  писав  Шевченко:"В  своїй  хаті  своя  й  правда, і  сила, і воля."  Шановний  дописувачу, найдіть  в  собі  і  в  вашій  пастві  силу  з'єднатися  з  КП. який  без  порушень  виконує  всі  церковні  приписи  і  з  вірою і  любов'ю  навчає  вірних  жити  по  правді  Божій  і  є  істинною  українською  церквою  нашої  самостійної  і  незалежної  України. 


28   upc
22 лютого 2015 12:25

Відповідь на лист св.Олега Шліхти храму Іверської Ікони Божої Матері с.Круголець Насамперед, нам провославним християнам, є неприйнятними слова, як Ви пишите "політичний курс Патріархії", чи церкви, зокрема. Адже церква відокремлена від держави, тим більше, повинна бути відокремлена від політики, чого нажаль, ми не бачимо, бо такі як Ви і Вам подібні, втягують церкву в політику. В своєму листі Ви змішали грішне з праведним. Ми згідні лише з одним, що відбирають у нас православні храми. Але це ще легко сказано. Храми загарбують насильницьким шляхом,при підтримці теперішньої влади, знущаються над священниками обзивають нас москалями, сепаратистами,терористами, плюють нам в обличчя,застосовують силу. І все це із-за того, що ми не належимо до Киівського Патріархату. Так і хочеться висловитись словами Т.Г.Шевченка: "Неначе люди подуріли..." Господи,прости їх, бо не відають, що творять! Ми ходимо в Канонічну Святу Православну церкву, в яку ходили наші батьки, діди і прадіди, в якій хрещені ми і наші діти, в якій служиться на церковно-слов’янській мові, на яку перевели святі апостоли Мефодій і Кирило, а не так як кому захочеться. Церковно-слов’янська мова перекладу не підвладна. Зараз повернулися радянсько-сталінські часи, коли руйнували храми, переслідували священників, православних, забороняли ходити в церкву. Зараз стараються переломити всіх інакодумаючих через коліно. Як можуть утискають, залякують звільненням з роботи працюючих у держустановах, підприємствах, всіх, хто належить до православної церкви. Всіх хотять силою загнати в одну церкву КП, яку і церквою назвати не можна, бо вона не канонічна, не законна, самозванна, а значить - "Секта". Ми не за Московський Патріархат. Хай буде Київський, але щоб він був узаконений, канонічний, а не самостворений і самозванний, як теперішній КП, який створив самозванний, так-званний "Патріарх" Філарет, з анафемою на лобі, політикант, який постійно закликає з екрану телевізора до зброї, до кровопролиття, благословляє на братовбивчу війну. А нещодавно літав до Америки просити в Обами зброю для закінчення війни на Сході України, сказавши при цьому, що Україна миролюбива держава, і що своєї зброї не виготовляє і не має, тож просимо допомоги. То ми запитуємо: "Чи може така людина бути патріархом, чи, навіть, простим священником?" Ганьба!!! Тож може, пане Олеже, Вам з таким потріархом по-дорозі? Бо він, дійсно, на весь світ кричить, а митрополит Онуфрій Вам не довподоби, бо мовчить. Як і подобає церкві, ми на чолі з м.Онуфрієм,не закликаємо до зброї,а постійно молимося за живих і вбитих, молимося за таких, як Ви, молимося за мир і спокій. Просимо Бога, щоб подав розуму і мудрості всім, хто розпалив війну, щоб припинити її,щоб не йшов брат на брата. І не в Патріархії вся біда, яка діється в Україні і в світі, а та біда залежить від нас самих,від нашої свідомості, від наших дій і вчинків,від нашої мудрості і смирення,від нашого широкого, а не однобокого бачення всього, що відбувається. Ми згідні,можливо наше вище Духовенство щось недопрацьовує так, якби нам того хотілось.Тож потрібно було звернутись з листом безпосередньо до м.Онуфрія, а не поміщати в інтернеті на всезагальне обговорення. Але ж ні, Ви захотіли виставити себе "Героєм",борцем за православіє, а, натомість, кинули ще більшу мерзу, а себе поставили в незручне положення. Виходячи з Вашого листа, ми запитуємо Вас, пане Олеже,:"Хто Ви такий,кому Ви служите, і яку церкву Ви хочете? Чого Ви добиваєтесь? Можливо настав час Вам оприділитися?! А наша зброя - це молитва. Наш символ - Хрест Господній. Православні християни УПЦ. 10.02.2015р.


27   NEO
15 лютого 2015 22:29

Кабан,

Бред сивой кобылы.26   Кабан
5 лютого 2015 19:21

Для мене Руський свsт - не віра, а спільний дім для православних слов"янських народів, який ми всі будемо розбудовувати в міру своїх сил. Адже дім християнина відрізняється, від дому язичника, так і тут.


25   Onufriy
4 лютого 2015 19:55

Цитата: наталка
Я - теж МП. Теж горюю через стан справ у церкві. Наша церква гине на очах
 
Хіба можна покинути Матір у час біди?.. І кому від того може бути добре?

Власне, найбільша мрія москвопоклонників полягає у витісненні українців з УПЦ і перетворення її на заповідник віросповідних експериментів.

Але без сумніву варто покинути громаду, де проповідується російський світ, бо це вже не зібрання вірних. Тоді дійсно треба вийти і ноги обтрусити, щоб не бути співучасником єресі 


24   Onufriy
4 лютого 2015 19:07

Цитата: Кабан
В руський світ я не вірю і вобще ні в який...тому обираю РУСЬКИЙ СВІТ
 
Ну так а я про що?

Останнім часом рівень Вашого тролінгу радикально знизився. Хоч інколи читайте, те що коментуєте  


23   Кабан
3 лютого 2015 10:18

adminos , не треба потворствувати неуцтву. Киньте посилання Наталці, на те що таке помісність Церкви.


22   adminos
3 лютого 2015 10:06

Цитата: наталка
Питання до редакції: а як написати відкритого листа до Патріарха Варфоломія, чи інших Патріархів канонічних православних церков, як від звичайної християнки, що потребує православної церкви, якої в Україні я не можу знайти?
В рубриці "Зворотній зв`язок" можна заповнити поле і надіслати нам повідомлення. Але далеко не кожного відкритого листа ми друкуємо. Дивимось, наскільки він буде читабельним.


21   Кабан
3 лютого 2015 10:01

Онуфрій, ведіть себе нормально. Не треба приписувати мені щось і додумувати щось за мене. В руський світ я не вірю і вобще ні в який. Так як знаю. що на землі не можна досягнути ідеального устрою. Але в силу практичності своєї натури вибираю той який вважаю більш вигідним для нашої Церкви. Вибираю саме руський, а не американський, і не ізраїльський. При всіх мінусах. Звичайно було б добре, щоб був український світ у нас. Але з потрібними параметрами (законне православ"я як основна конфесія...) - це поки неможливо, тому обираю РУСЬКИЙ СВІТ.


3 лютого 2015 02:32

Питання до редакції: а як написати відкритого листа до Патріарха Варфоломія, чи інших Патріархів канонічних православних церков, як від звичайної християнки, що потребує православної церкви, якої в Україні я не можу знайти?


3 лютого 2015 02:25

Дуже хоробра, своєчасна і гарна стаття. Хай спасе вас Господь, отці! Я - теж МП. Теж горюю через стан справ у церкві. Наша церква гине на очах. І це закономірно. Питання - яка альтернатива, заміна? Адже новий дім повинен бути канонічним. Як його знайти в Україні, де МП не залишила жодної альтернативи?! Куди ділися нечисельні приходи Константинопольського патріархату, де представництва-земляцтва православних канонічних церков інших країн і народів, громади яких є в Україні. Було б добре для таких, як я, аби вони знайшлися. Цей цирк з перетягуванням канату майна, статусу, авторитету і повноважень між МП і КП, який я спостерігаю з часів незалежності, так втомив мене. КП піариться, МП "врозумляє", а для мене авторитет обох на нулі. Хочеться побачити більше праведності, практичного, а не теоретично-віртуального християнства.Наш корабель тоне - але, думаю, це наш шанс на очищення Церкви наших душ від лицемір'я, на перетворення її із Сакрального стійла наших різноманітних амбіцій на реальну Святиню. Церква МП розвалюється, і час шукати новий канонічний православний патріархат. У місію КП не вірю. Хоча своя церква для України - це питання вн.миру і безпеки українського народу (щоб нами більше не гралися в політичні ідеологеми і дали просто жити, служити Богу, вірити, любити). Надія на закордон. А цікаво, Патріарх Варфоломій читає "Релігію в Україні", бо дуже хочу попросити в нього хоча б один приход його Патріархату в Києві. Набридло бути заручницею сварок українців про те, хто більший патріот, а хто - більший єретик. В іноземну канонічну православну церкву я, думаю, ходила б. Думаю, і багато-хто з МП приходів разом зі священниками перейшли б. Молю Бога про очищення України і Його Церкви від релігійного лицемір'я і популізму.


18   Onufriy
2 лютого 2015 20:32

Кабан,
Троль - це Ваша професія
Я написав по суті, що є Істина, - Вам для загального розвитку

Вас від філетизму не застерігаю, тому що він Кабану не загроза.
Ви не єретик
, а безбожник, який сам не вірить у російський світ, але причетний до тієї дешевої маніпуляції. 

Цитата: Кабан
відправити ієрея в горловку послужити..хай з новими прихожанами - напише лист
 
І навіть у самій дивовижній Горлівці російська філетична єресь не перетвориться на Істину
 


17   Кабан
2 лютого 2015 14:25

Онуфрій, вам не набридло тролити? Я такого не писав, якщо ви коментуєте мій коментар, то пишіть по суті і не приписуйте мені того, що я не писав. Я написав тільки, що відправити ієрея в горловку послужити (по обмєну) і хай з новими прихожанами - напише лист , а ми почитаємо.

 

Бо він живе, наче його село одне на планеті і кругом нічого немає. Так не можна.Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости , не можуть залишати коментарі в даній новині.
Опитування
настоятель парафії
парафіяльна рада разом із настоятелем та парафіянами
меценати, за кошти яких зведено храм
державні структури, що займаються реєстрацією парафій
усе, що вирішується на користь моєї конфесії, завжди правильно!
інший варіант