Мукачівській греко-католицькій єпископ відкинув звинувачення у створенні "Русинської митрополії"16 лютого відбулася прес-конференція преосвященного владики Мілана, єпископа Мукачівської єпархії — єдиної греко-католицької єпархії в Україні, що підпорядкована безпосередньо Ватикану, передає Голос Карпат.

Якраз саме цього дня 63 роки тому (16 лютого 1949 року) радянська влада насильно відібрала у греко-католиків кафедральний собор і резиденцію. Владика зустрів журналістів в одному з двох нещодавно відремонтованих приміщень, які були освячені на Різдво Апостольським нунцієм в Україні архієпископом Томасом Едвардом Галліксоном. Відтепер тут розташовані катехитичні класи, де діє недільна школа для найменших вірників кафедрального собору, відбуваються різноманітні зустрічі, проводиться показ фільмів.

Інформаційним приводом зібрати журналістську братію стало освячення ще трьох відремонтованих кімнат на першому поверсі. Своє новосілля святкували працівники молодіжної комісії та мас-медійного центру ім. владики Олександра Хіри, до якого входять редакція єпархіального щомісячника "Благовісник" та інтернет-ресурсу про життя греко-католицької Церкви на Закарпатті "Логос".

Після освячення та невеличкої екскурсії резиденцією прес-конференція продовжилася. Владика Мілан розповів, що у 2012 році Мукачівська греко-католицька єпархія згадує двох визначних осіб. Першим є Петро Орос. Цьогоріч виповнюється 95 років з дня його народження, 70 років ієрейських свячень та 20 років з часу перенесення його мощей з Іршави до Білок.

Другою особою є владика Олександр Хіра. 17 січня виповнилося 115 років з дня його народження. "Я мав ласку 10 листопада 2011 року відвідати могилу владики Олександра в Караганді в церкві, яку він побудував і освятив, - сказав владика Мілан. - У часи, коли у нас Церква була заборонена, там, у Караганді, підпільний єпископ Олександр Хіра служив і для греко-католиків і для римо-католиків різних національностей: німців, поляків, українців, литовців. Він ніс Слово Боже з ревністю і повною самопожертвою всім".

Владика Мілан багато розповідав про свою поїздку до Караганди і Новосибірська. За його словами, там свято шанують пам'ять владики Олександра, навіть назвали його ім'ям новий єпархіальний центр у Новосибірську. Російська католицька студія "Кана" відзняла невеликий фільм про цього отця.

Наприкінці зустрічі владика Мілан відповів на запитання. Серед іншого він озвучив свою позицію стосовно нещодавнх публікацій в інтернет-ресурсах. Нагадаємо, що у суботу, 4 лютого, в Ужгороді відбулися збори громадськості. Закарпатська греко-католицька спілка просила католицьке керівництво зруйнувати «берлінську стіну» між УГКЦ та Мукачівською єпархією, яка безпосередньо підпорядкована Ватикану. Громадськість заявила, що Мукачівська єпархія живе своїм окремим життям і готує "політиканський проект створення русинської церкви".

Отже владика Мілан відповів на ці та подібні закиди: "Ми знаходимося у часі перед Великим постом, і християни готуються до того, щоб іти дорогою навернення. Жаль, що люди дають себе обманути... Усі звинувачення стосовно Русинської митрополії є вигадками. Не знаю, хто є автором цього наклепу, але ті, що пишуть таке, принижують самі себе. Скажу лише, що такі публікації відкривають двері для анонімних нападів на Христову Церкву".

Теги: