У зверненні висловлюється пропозиція відкласти рішення про виділення додаткових 325 тисяч гривень для Спасо-Преображенського собору УПЦ (МП). Міська влада закликається керуватися принципом справедливості, враховувати інтереси не тільки однієї конфесії, а багатьох Церков. Зокрема, вони звертають увагу на будівельно-архітектурні пам'ятки, які потребують підтримки, а саме кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії (головний духовний центр для римо-католиків півдня України) та храм Різдва Христового УПЦ Київського Патріархату (найстаріший храм в Одесі, пам'ятник архітектури), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Представники конфесій також підкреслили, що все українське суспільство нині переживає фінансові проблеми, проте не дотується з місцевих бюджетів, окрім того, Церква відділена від держави.

Церкви Одеси просять не дотувати УПЦ з міського бюджету

Нагадаємо, в проекті бюджету Одеси на 2017 рік заплановано для Преображенського собору УПЦ (МП) 1 млн 884 тисяч 200 гривень. Ці гроші вже затвердили виділити, коли ухвалили бюджет міста 7 грудня 2016 року.

Нещодавно Бюджетна комісія міськради схвалила проект про виділення з бюджету ще 325 тис. гривень. Виділені кошти підуть на оплату боргів за газ, а також на зарплати співробітникам собору.

15 березня під час сесії депутати Одеської міської ради 54 голосами підтримали рішення про виділення додатково 325 тисяч гривень на утримання собору УПЦ (МП). Таким чином, витрати бюджетних коштів на цей храм цього року складають вже 2,2 млн гривень.

Депутат Ганна Позднякова звернулася до колег з проханням не виділяти гроші, мотивувавши це зміненими політичними реаліями в країні, а також тим, що собор фінансується з 2010 року.

Теги: