Заяви МП про "розкол світового православ'я" можна сприймати як залякування, які не мають під собою ні канонічної ні догматичної складової. https://spzh.news/ru/news/54105-rpc-legitimizacija-raskola-v-ukraine-rassechet-na-chasti-mirovoje-pravoslavije

2. Послідовний та односторонній розрив стосунків РПЦ зі світовим православ'ям супроводжується потужною хвилею брудного піару та поширенням неправдивої інформації у церковних ЗМІ, які підримують або належать МП. https://news.church.ua/2019/07/11/kozhna-parafiya-pcu-povinna-platiti-fanaru-vid-4000-e-mitropolit-antonij/?fbclid=IwAR0V10N1_9_kGky2SOIvToDzsvjuVCQQqrM9v9ACcXHkkP1-PZj1vPzWVXs

Церковний чорний піар акумулюється переважно у інтернет ресурсі СПЖ. Офіційний сайт УПЦ МП широко посилається на цей ресурс. https://news.church.ua/2019/11/10/u-greciji-ijerarxiv-pcu-ne-dopustili-do-zvershennya-liturgij/

Частина авторів СПЖ пише анонімно або під іншими іменами. Коментуючи церковні події, вони переважно користуються формулюванням - "як повідомило власне джерело". Яке саме "джерело" часто не вказується. https://spzh.news/ru/news/66231-v-elladskoj-cerkvi-obespokojeny-predstojashhim-palomnichestvom-ijerarkhov-pcu

Цей ресурс читає практично уся православна громадськість МП. В середовищі УПЦ МП СПЖ (союз православних журналістів) вважається "непогрішимим джерелом інформації": "Якщо журналісти православні, значить стоять за віру, якщо на них посилається священноначаліє та батюшки, значить вони брехати не можуть".

Церковний піар від СПЖ активно розповсюджується по сторінках багатьох священиків, архієреїв і мирян МП з купою схвальних, підбадьорливих коментарів.

Блогер Шарій для православних МП сприймається мало не як "пророк". Його коментарі на політичну та церковну тематику часто ретранслюються "як думка церкви".

СПЖ з мирян МП роблять сектантів і це страшно. Все це покривається мовчазною згодою більшості ієрархів.

3. Окремі ієрархи МП такі як, наприклад, Лука Запорізький та Йона (Черепанов) прямо ображають, та звинувачують в "єресі" поедстоятелів тих помісних церков, які визнали ПЦУ: "Как и Каиафа, «владыка» Федор сказал пророческие слова о том, что его решение приведет к единству.
Нужно только добавить — это будет НОВОЕ ЕДИНСТВО, но никак не Церкви, а всего того, что от Неё отпало. Единство не вокруг Христа, о вокруг АНТИхриста..."
https://illyabey.livejournal.com/tag/%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8

Такі слова та дії архієреїв УПЦ МП є гріхом хули на Духа Святого. Адже священнослужителі православної Церкви, яких звинувачують в єресі, звершують Євхаристію Духом Святим і ні в чому не відступили від догматів православної Церкви.

"Агресія яка проявляється зі сторони ПЦУ свідчить про те, що в цьому співтоваристві немає благодаті Святого Духа. Тому що де є благодать там є мир, щастя, блаженство... ",- заявив у своєму інтерв'ю Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій. https://youtu.be/y-mRdYLu4HI

Таке твердження визнано Церквою єретичним (новаціанство та монтанізм) ще у ІІ та ІV ст. Новат та Монтан ставили присутність Святого Духа в Церкві у залежність від особистих властивостей людей, а не від Христа і Отця, Який Єдиний є джерелом Духа Святого в Церкві. Запорукою перебування Духа Святого в помісній Церкві є не "мир, щастя і блаженство", а соборна єдність з іншими церквами, котра реально здійснюється через участь в єдиній вселенській Літургії.

4. МП звинувачуеє Константинопіль у "єресі папізму" https://spzh.news/ru/zashhita-very/66322-papa-varfolomej-javlyajetsya-li-patriarkh-fanara-glavoj-zemnoj-cerkvi
Відповідно члени ПЦУ характеризуються як "єретики".

Щоб робити такі заяви потрібно зібрати собор, здійснити розбір, які саме догматичні істини порушили Церкви, які звинувачуються в єресі, та висунути це питання на всеправославне обговорення.

Таких соборів ні РПЦ ні УПЦ МП не проводило. Не дивлячись на це, більшість її вірян та духовенства вважають "єретиками" не тільки ПЦУ, але й ті помісні Церкви, які не згодні з Москвою.

Офіційно УПЦ МП та РПЦ ніби не робить ніяких заяв про те що ПЦУ та ті церкви, які її підримують, "єретики". Однак такі переконання активно поширюються через церковні інформаційні канали МП.

Виходить точно як із присутністю росіян у Криму та на Сході України. На весь світ переконливо доводиться, що "НАС ТАМ НЕТ", а реально провадяться бойові дії проти України.

5. Предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій офіційно заявляє про любов до своїх «ворогів», і навіть до політиків, які втручаються в церковні справи і стверджує, що " Наша Церква ніколи не проявляла ніякої агресії ні докого..." https://youtu.be/y-mRdYLu4HI

У той же час УПЦ МП, яку він очолює, «неофіційно», але відкрито і цинічно дискредитує своїми діями і словами перш за все Православну Церкву взагалому, свою власну юрисдикцію, а потім вже ПЦУ та інші помісні Церкви.

Починаючи від рядового мирянина й закінчуючи деякими єпископами, члени УПЦ МП усно та через Інтернет активно розповсюджують аморальний бруд з вульгарним гумором, що виготовляється на російській кухні піар-технологій. https://www.religion.in.ua/main/41566-svitla-cerkva-z-chornim-piarom-abo-tomos-2018-yak-ispit-na-xristiyanstvo.html

6. "Вони думають що захоплять той храм інший і це їх заспокоїть... Диявол в такому ж положенні знаходиться...",- зазначив митрополит Онуфрій у одному із своїх інтерв'ю.

"Захоплення храмів" це єдиний вагомий "аргумент", на який спирається МП, звинувачуючи ПЦУ в "єресі" та порівнюючи інших християн із "слугами диявола".

Не всюди події розвивалися так, як це описується в православних ЗМІ, які належать МП https://www.religion.in.ua/blogs/42951-yak-vidbuvayetsya-perexid-z-upc-mp-v-pcu.html

На 500 бувших парафіях УПЦ МП дійсно сталися серйозні міжконфесійні конфлікти. Але ПЦУ це ще 7000 парафій! Невже усі члени ПЦУ на одне лице - "бігають і знімають замки з храмів"?

В ПЦУ є певна кількість парафіян, які вважають МП "москалями", а парафіян УПЦ "сєпарами". Але чи немає серед УПЦ МП, таких християн, які рахують що українці то "бандерлоги", а ПЦУ "жидо-масонський проект щоб розділити Святу Русь..."? Однак чи коректно, навіть не намагаючись налагодити офіційний діалог, спиратися на маргінальні течії в Церкві?

Нажаль в УПЦ МП на відміну від ПЦУ маргінальні явища та релігійний фанатизм стали офіційною войовничою риторткою Церкви.

7. Хотів би помилитися, однак, думаю, що тоді, коли запал релігійної ворожнечі вивітриться і люди зрозуміють, що їх просто використали, рівень довіри до Церкви, який і так не є високим, впаде ще нижче і Церква втратить той мінімальний моральний авторитет у суспільстві, який зараз має.

Жаль лише, що ми цього вчасно не помітимо, а потім знову будемо звинувачувати греко-католиків, «гейропу» та «секулярний Захід» в їх бездуховності і бажанні знищити «православну цивілізацію».

Facebook, 19 листопада 2019

Теги: