26 березня Предстоятель УПЦ митрополит Володимир узяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Гоголь як пророк слова», присвяченій 200-літтю від дня народження українського письменника Миколи Васильовича Гоголя, що проходила а актовому залі Київського Національного університету імені Т.Г. Шевченка.

Цей захід відбувся з благословення митрополита Київського і всієї України Володимира та був організований Місіонерським відділом при Священному синоді УПЦ, Всеукраїнським православним педагогічним товариством та Київським Національним університетом імені Т.Г. Шевченка.Перед початком роботи конференції владика Володимир оглянув експозицію виставки, присвячену ювілею.
Для ознайомлення відвідувачам виставки було запропоновано велику кількість як сучасної, так і раритетної літератури, зокрема прижиттєвої Миколи Гоголя. Це твори, які належать перу автора, а також багато видань, що стосуються життя та творчості видатного письменника.

Ось на чому наголосив у вступному слові предстоятель Української православної Церкви:
«Вітаю вас із ювілеєм видатного українського письменника Миколи Васильовича Гоголя. Двісті років - невеликий час у порівнянні із вічністю, але з іншого боку це і великий відрізок часу. За цей час Гоголь для одних був безбожником, для інших - видатною людиною. Час є жорстоким, проте справедливим. Хто і що б не говорив, Гоголь був великим і обдарованим, він був простим і складним, зрозумілим і навпаки. Віддаючи належне цій людині, помолимось до Господа, щоб він послав його душі вічний спокій, а усім нам - розум і воскресіння», - сказав митрополит.
Після цього присутні почтили пам'ять видатного українця, проспівавши йому «Вічну пам'ять».
Далі до присутніх із вітальним словом звернувся ректор Національного університету Леонід Губерський, який відзначив тісний зв'язок Миколи Гоголя з університетом: «Микола Васильович Гоголь дуже шанував наш університет і хотів працювати викладачем історії. Проте сталось інакше. І не дивлячись на це, ми шануємо Гоголя, вивчаючи його творчу спадщину, яку осягнути неможливо».
Також перед зібранням виступив Петро Толочко, який зачитав вітальну адресу до учасників конференції від Президента Національної Академії наук України Бориса Патона та відзначив важливий життєвий вибір Миколи Гоголя: «Ми не маємо професора історії Гоголя, проте маємо великого майстра слова та генія української землі».

Теги: