Харківсько-Запорізьку дієцезію РКЦ очолив Мар'ян Бучек
Церемонія урочистого введення на посаду єпископа-ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-католицької церкви України єпископа Мар’яна Бучека відбулася 16 травня в кафедральному соборі Успіння, в Харкові. Начальник відділу у справах релігій Харківської облдержадміністрації Максим Алексєєнко від імені голови Харківської облдержадміністрації Арсена Авакова привітав Мар'яна Бучека з призначенням.
В урочистостях взяли участь апостольський нунцій в Україні архиєпископ Іван Юрковіч, надзвичайний і повноважний посол Польщі в Україні Яцек Ключковський, генеральний консул Польщі в Харкові Гжегож Сірочинський, представники духовенства Римо-католицької церкви України, Білорусі, Польщі, представники харківських релігійних громад УАПЦ і Німецької євангельсько-лютеранської церкви України.


До відома:

16 січня 1991 р. північні і східні громади нинішньої Харківсько-Запорізької єпархії РКЦ (Луганська, Полтавська, Сумська і Харківська області) увійшли до Житомирської (пізніше – Киево-Житомирської) єпархії, а південні (Дніпропетровська, Донецька і Запорізька області) – до Камянець-Подільської єпархії. Юрисдикція Харківсько-Запорізької єпархії РКЦ поширюється на структури Римо-Католицької Церкви в названих областях. Резиденція єпископа Мар'яна Бучека знаходиться в Харкові, єпископа Станіслав Падевського – в Запоріжжі.

Святіший Отець Бенедикт XVI прийняв зречення з кафедри Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви в Україні, подане свого часу Святішому Отцю єпископом Станіславом Падевським. Згідно з канонічним правом його наступником стає єпископ Мар’ян Бучек, який дотепер був єпископом-коад’ютором.

Теги: