Звернення організаторів створення у столиці України загальноосвітньої католицької школи оприлюднив 30 березня «Католицький медіа-центр». Ініціатори цього проекту наголошують, що потреба у відкритті такої школи велика, оскільки «в нашому суспільстві відбувається занепад духовності та моралі. Однією з вагомих причин цього є брак послідовного, релігійного навчально-виховного процесу підростаючого покоління. Зараз законодавчу відповідальність за виховання нового громадянства несе державна освіта України. Але, на жаль, на сьогоднішній день, не вибрано чіткої загальнодержавної стратегії розвитку національної освіти у сфері релігійного виховання».
За переконанням ініціаторів створення католицької загальноосвітньої школи, світська школа надає перевагу передачі знань і мало уваги приділяє моральному та духовному вихованню особистості, які пропонує християнська традиція. Як показує досвід зарубіжних країн, католицькі школи здатні відмінно забезпечити повноцінне формування людської особистості шляхом гармонійного розвитку фізичних, інтелектуальних і моральних якостей. Як приклад, у зверненні наводяться Республіка Польща та Франція, де католицькі загальноосвітні школи вважаються престижними навчальними закладами і користуються великим попитом. 

У Києві, як стверджують ініціатори створення такої школи, діють кілька християнських (зокрема, протестантських) шкіл, а католицької немає взагалі. 2008 року розпочала діяти ініціативна група, до складу якої ввійшли представники духовенства, педагоги, батьки й інші люди, зацікавлені у всебічному розвитку дітей у дусі загальнолюдських християнських цінностей. 

Ідея створення католицької школи отримала схвалення та благословення єпископа-помічника Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви Станіслава Широкорадюка та настоятелів католицьких парафій Києва. Також ця ідея отримала активну підтримку вірних католицьких парафій Києва, що підтверджується результатами анкетування, яке проводилося у лютому та березні 2009 року. Співорганізатором створення закладу виступає «Благодійний фонд «Сопричастя».

Теги: