«Пам'ятайте про в'язнів, немов би ви самі були з ними в кайданах» (До євреїв 13:3). Під таким гаслом 30 березня - 2 квітня відбувається навчальний збір в'язничних душпастирів УГКЦ у Реколекційному центрі Львівської архиєпархії в Брюховичах (Львів). Праця розпочалась з представлення стану в'язничного душпастирства у єпархіях УГКЦ. Доповіді виголосили 37 учасників тренінгу. 31 березня 2009 року десятеро представників служіння, більшість з яких здійснюють опіку в тюрмах понад 10 років, отримали визнання від Міжнародної Католицької Комісії В'язничного Душпастирства (ICCPPC).
Як повідомив РІСУ референт в'язничного служіння УГКЦ диякон Костянтин Пантелей, 31 березня до єпархіальних капеланів, які працюють у пенітенціарних установах, звернувся єпископ Сокальсько-Жовквівський Михаїл (Колтун), керівник Відділу УГКЦ у справах Душпастирства у силових структурах. У своєму слові, зокрема, владика сказав про Великий Піст як досвід особистого наближення до розуміння суті душпастирства в тюрмах. За словами єпископа, істинне тюремне духівництво повинно працювати на гуманізацію в'язниць. Проте тісна робота з в'язнями та служіння християнського милосердя не повинні помилково прийматися за виправдання скоєних злочинів. 

«Тюремні священики та численні волонтери здійснюють материнську опіку Церкви над своїми, позбавленими волі, синами і дочками. Ми повинні принести серце Христове до в'язниць, Він один може наповнити наше життя змістом та надією. Він звільняє нас від рабства гріху, що руйнує наше життя» - завершив свій виступ владика Михаїл. 

Подальша програма включає навчання та ділення досвідом з пасторальної психології під проводом священика Перемисько-Варшавської Митрополії УГКЦ отця Ярослава Стороняка. 

Очікується участь офіцерів соціально-психологічної служби пенітенціарних установ у Львівській област

Теги: