Щодо залучення Церков та релігійних організацій до організації та проведення заходів з питань ВІЛ/СНІДу
Регіональна міжконфесійна нарада «Посилення ролі Церков та релігійних організацій східного регіону України у профілактиці та контролю за епідемією ВІЛ/СНІД» відбулася 30 березня в Донецьку. У Нараді взяли участь понад 30 осіб - представники Церков і релігійних організацій, представники місцевої влади, державних установ, закладів охорони здоров'я, програми ООН - ЮНЕЙДС, Мережі людей, що живуть з ВІЛ, громадських організацій. Окремі звернення учасники наради надіслали керівництву Церков та релігійних організацій Донеччини та керівнику області.


Як зазначив у своєму виступі виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій і коoрдинатор програм Міжконфесійного ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІДу священик УГКЦ Андрій Нагірняк, «не дивлячись на всі позитивні аспекти роботи, що її сьогодні здійснюють Церкви та релігійні організації, ми стоїмо перед низкою труднощів - це координація та вироблення єдиного формату взаємодії з громадськими, державними організаціями та конфесіями; залучення представників Церков та релігійних організацій до роботи в обласних радах з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу; ширше залучення Церков та релігійних організацій до організації та проведення заходів з питань ВІЛ/СНІДу, висвітлення такої діяльності Церков та релігійних організацій в ЗМІ». 

Учасники наради звернулися з листом до керівництва Церков та релігійних організацій в регіоні, в якому висловили переконання, що для подолання вкрай негативної тенденції поширення ВІЛ/СНІД та пов'язаних з цим проблем, слід об'єднати зусилля Церков та релігійних організацій для вироблення єдиного формату міжконфесійної взаємодії та взаємодії конфесій з органами державної влади та місцевого самоврядування. 

Також окремий лист учасники спрямували до голови Донецької облдержадміністрації з проханням враховувати спільну позицію Церков та релігійних організацій щодо морально-етичних засад протидії епідемії ВІЛ/СНІД, сприяти залученню представників Церков та релігійних організацій на всіх етапах формування політики ефективної відповіді на епідемію - планування, впровадження, моніторингу та оцінки. Виконання таких завдань, як повідомив РІСУ о. Андрій Нагірняк, стане можливе через забезпечення участі представника Церков та релігійних організацій в обласній раді з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу. 

«Церкви та релігійні організації України виступають організаторами численних заходів і проектів, спрямованих на протидію ВІЛ/СНІДу в Україні: проведення конференцій, круглих столів та навчальних семінарів, створення реабілітаційних центрів, організація інформаційно-просвітницької роботи серед священнослужителів, молоді та дорослих, душпастирська опіка ВІЛ-інфікованих, в тому числі дітей та ув'язнених. Тому слід об'єднати зусилля не лише відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування і громадських організацій, але й Церков та релігійних організацій, що мають найвищий рівень довіри в суспільстві», - наголосив о. Андрій. 

Організаторами наради виступили Комісія з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, Міжконфесійний ресурсний центр з питань ВІЛ/СНІДу, який діє на базі благодійного фонду «Віра. Надія. Любов.» та програма ООН з протидії епідемії ВІЛ/СНІДу - ЮНЕЙДС в Україні

Теги: