Прах блаженного Омеляна Ковча 28 березня урочисто внесли до кафедрального собору святих Апостолів Петра і Павла УГКЦ у Сокалі, на Львівщині. Загалом з Майданеку (Польща) привезли дві капсули з прахом блаженного Омеляна. Друга капсула зберігатиметься у церкві на честь священномученика Йосафата у Жовкві.

Мощі покровителя душпастирів УГКЦ передали Сокальсько-Жовківській єпархії
Oкрім того, як інформує прес-служба Стрийської єпархії УГКЦ, 22 березня в єпархії розпочався тиждень молитов з нагоди 65-ліття мученицької смерті блаженного отця Омеляна Ковча. Розпочались урочистості Архиєрейською Літургією, яку відслужив владика Тарас (Сеньків) у Перемишлянах, де блаженний Омелян Ковч душпастирював впродовж більш як 20 років. 29 березня на запрошення владики Юліяна (Ґбура) до Перемишлян приїхали греко-католицькі єпископи з України та велика кількість мирян. Після урочистої Літургігії відбулася академії з нагоди 65-ліття смерті священномученика.
 «Це син одного народу, що загинув на землі іншого народу, а відібрали йому життя за те, що хотів допомогти третьому народові. Це постать, яка нас об'єднує. Там, де є святі, вже немає кордонів», - сказав про бл. Омеляна Предстоятель УГКЦ.
До фашистської фабрики смерті отець Омелян Ковч потрапив за те, що випустив євреїв із палаючої синагоги. Він міг уникнути табірної долі: ще коли перебував у львівській в'язниці, за його звільнення клопотали митрополит Андрей Шептицький та родина. В обмін за волю німецька влада вимагала від священика декларації, що у майбутньому він не буде охрещувати та переховувати євреїв. Проте священик не йшов на компроміс. Після кількох місяців перебування у львівській в'язниці отця перевезли до концентраційного табору «Майданек» у Польщі.
Воду, як повідомляє Укрінформ, священик купував у табірних охоронців, щоб проводити обряди хрещення і окропляти нею останки тих, хто відійшов у вічність.
25 березня 1944 року в'язень N 2399 Омелян Ковч помер від роповиці правої ноги і був спалений у печі крематорію.
У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Омеляна Ковча блаженним.
Єврейська рада України присвоїла священикові звання «Праведник України». А міська рада Любліна проголосувала за те, щоб назвати ім'ям блаженного Омеляна Ковча найновішу вулицю цього польського міста.

Теги: