У Катарі відкрито Міжцерковний комплекс У столиці Катару Досі християнська спільнота загальною чисельністю понад тисячу осіб відсвяткувала освячення нового храму, що належить до Церкви Мар-Тома.
Місце богослужіння є останньою добудовую к складі Міжденомінаційного церковного комплексу (далі – МДЦК) в Месамірі, південному передмісті столиці Катару Дохи. Урочисто відкритий як друга церква країни в квітні цього року, МДЦК приймає на своїй території ще  й Малабарську православну церкву, Сиро-Малабарську, Мар-Томи, Церкву Південної Індії, П’ятидесятників та євангелічні групи. Площа церковного комплексу становить  4800 м2, і була освячена одночасно з храмами.
Освячення церкви св. Фоми очолив митрополит Йосиф Мар-Тома, очільник Церкви Мар-Тома. Церква Мар-Тома є християнською деномінацією, котра походить з Керали, що в Індії. Це одна з семи церков, заснованих святим апостолом Фомою. Особливість її полягає в тому, що вона є об’єднанням громад Англіканської та Незалежної Сиро-Малабарської Церкви. Митрополит Йосиф Мар-Тома подякував катарському еміру Шейху Хамаду бін Халіфа аль-Тані за дозвіл освятити новий храм. Він також закликав присутніх «згадати внески та жертви тих, хто доклав важких зусиль, аби перетворити ідею місця для богослужінь на реальність».
Довідка:
Перша християнська церква, що відкрилась у країні, була католицькою парафією Святої Марії, яка розпочала діяльність у 2008 р. в Досі. Суворі закони ісламу раніше  утримували християнські громади від публічних молитов та релігійних церемоній. Однак, у 2005 р. про-західно налаштований глава держави Шейх Хамад бін Халіфа аль-Тані дав дозвіл на будування християнських храмів, маючи на меті показати толерантність та відкритість ісламу щодо інших релігій. Приблизно 150000 християн різних віросповідань проживає на території Катару. З них дві третини є робітниками-вигнанцями - з Філіппін, Індії, та інших азіатських країн. На разі Саудівська Аравія залишається єдиною країною, у якій християнство все ще заборонене.

Теги: