Вшановування Ліської Богородичної ікони пройде в Стрию Понад шістдесят років тому до Стрия вперше прибула ікона Ліської Богородиці. Вона супроводжувала українців-переселенців із Польщі. Чудотворну ікону помістили в лівий бічний престіл храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия. Тут вона перебуває, допомагаючи вірним у їхніх скорботах і проханнях. Цього року ікону вшанують 18-19 липня.

Молитовні заходи цього року з нагоди прощі до ікони Ліської Богородиці розпочнуться 18 липня  о 19.00. Владика Юліян (Ґбур) відслужить велику вечірню з Литією у кафедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, повідомляє офіційний сайт УГКЦ

Після вечірні о 20.30 паломники зберуться на співану вервицю. Згодом, о 21.00 буде відслужено молебень до Богородиці та виголошена духовна наука. Для тих, хто перебуватиме в храмі протягом усього нічного часу, запланована Служба Божа о 21.30 та 08.00, водосвяття і читання молитов над хворими, Утреня та Акафіст до Богородиці.  

Відпустові урочистості завершаться архієрейською літургією, яка розпочнеться 19 липня 2009 року об 11.00. Очікується, що в літургії візьмуть участь кілька тисяч прочан. Зокрема, це будуть мешканці довколишніх сіл та районів, які щороку процесійно приходять помолитися біля чудотворної ікони. 

Довідково: Перші згадки про Чудотворну ікону Ліської Божої Матері датуються 1570 роком. Назва ікони походить від місцевості, в якій вона перебувала – містечко Лісько на Лемківщині. В 1946 році чудотворна ікона була встановлена в Успенській церкві Стрия.

Теги: