У Житомирському обласному управлінні Державного комітету архівів міськійіудейській громаді 2 квітня 2009 р. було передано для захоронення згідно з традицією юдаїзму 221 фрагмент сувоїв Тори, які не підлягають відновленню у первісному (чи наближеному до нього) вигляді.

Сувої Тори передано іудейській громаді Житомирщини
Передача сувоїв Тори відбулася відповідно до Указу Президента України №1004 від 24.10.07, окремого доручення Кабінету Міністрів України від 17.09.08 та наказу Державного комітету архівів України від 11.03.09 №37 «Про передавання іудейським релігійним громадам і організаціям України фрагментів сувоїв Тори».
Як повідомив Олександр Пивоварський, за висновками експертів, ці фрагменти Тори датуються другою половиною ХІХ - поч. ХХ століття., написані староєврейською мовою на пергаменті з телячої шкіри.
За повідомленням прес-служби Житомирської ОДА, Житомирський архів передав місцевій іудейській релігійній громаді найбільшу кількість фрагментів сувоїв Тори (для порівняння: Держархів Чернігівської області передає 85 фрагментів, Миколаївської області - 24, Хмельницької - 7, Державний історичний архів м. Львова - 14, Державний історичний архів м. Києва - 6).

Теги: