Сполучені Штати - це "не нація в стані занепаду", заявив Етторе Готті Тедескі, керівник Інституту релігійних справ Святішого Престолу, який називають Ватиканським банком. "Сполучені Штати залишаються найбільш технологічно розвиненою країною у світі, з найбільш високим ВВП, який перевищує в півтора рази європейський, в чотири рази китайський, і в десять разів італійський", - написав доктор Тедескі в "L'Osservatore Romano", повідомляє Сatholicnews.

Він прокоментував інформацію, що з'явилася в середині минулого тижня про глобальну фінансову невизначеність економіки США. Минулого тижня стало відомо, що Сполучені Штати вперше у своїй історії можуть опинитися в ситуації нездатності виплачувати борги. Відповідно до слів пана Тедескі, той факт, що ця інформація була опублікована, не говорить про знищення США, але, ймовірно, змусить країну бути скромнішою і відкритою для співпраці з Європою.

Впродовж своєї довгої і вдалої кар'єри, 66-річний італійський економіст зробив кілька значних досягнень у сфері бізнесу, банківської та наукової діяльності. Він очолює Інституту релігійних справ з 2009 р. Пан Тедескі висловив також думку, що говорити про економічне падіння США настільки ж помилково, як перебільшувати зростання економічної потужності Китаю. "ВВП великої азіатської нації не набагато вищий, ніж в одній лише Німеччині і повинен протистояти ряду нелегких проблем", - зазначив італійський економіст.

Рішенням для подолання кризи пан Тедескі вважає спільну скоординовану політику держав та інвестиції в малі та середні підприємства. На завершення, він запропонував, щоб уряди, які на даний час не мають постійної економічної консультативної ради, що складається із вчених і промисловців, вже зараз роздумували над створенням такого органу.

Теги: