В Німеччині кількість священиків та охрещених щоразу зменшується. Такі дані подала Єпископська Конференція Німеччини в опублікованій вчора щорічній статистиці. Як зазначають німецькі єрархи, представлені дані не викликають особливих надій. Однак все більшою популярністю користуються католицькі школи, повідомляє Католицький оглядач.

Відповідно до даних статистики, можна зробити висновок, що Церква в Німеччині не розвивається, але, як зазначив глава Єпископату Архиєпископ Роберт Цолліч, ці цифри нічого не можуть сказати про віру німецьких католиків: «За кожною цифрою стоять живі люди, парафії і організації, котрі, опираючись на свою віру, разом творять наше суспільство».

Відповідно до статистичних даних, зараз у Німеччині служить 15 тисяч священиків; два роки тому до семінарії вступило 120 німців, минулого року – лише 79.

За останніх 20 років кількість священиків зменшилась на 23 відсотки. В той же час вдвічі збільшилась кількість дияконів (зараз їх є понад 3 тисячі).

За останніх 50 років кількість хрещень зменшилась від півмільйона на рік до 170 тисяч.

Загалом у Німеччині проживає близько 25 мільйонів католиків (у 2000 році їх було 27).

В той же ж час позитивно розвивається католицька освіта. В Німеччині є понад тисячу католицьких шкіл і 10 тисяч дошкільних закладів, куди все частіше ходять некатолики. Фахівці вважають, що цей розвиток спричинений високим стандартом цих установ.

Теги: