Список кандидатів на патріаршу премію з літератури на честь святих рівноапостольних Кирила та Мефодія був оприлюднений на підсумковому засіданні палати піклувальників премії, яке пройшло в п`ятницю під головуванням патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Москві, повідомляє УНІАН з посиланням на РИА Новости.

Премія покликана сприяти розвитку взаємодії Руської православної церкви та літературної спільноти. Вперше премія була вручена в 2011 році.

У короткий список номінантів на премію цього року потрапили письменники Владислав Бахревський, протоієрей Артемій Владимиров, Борис Єкімов, Віктор Миколаїв, Олеся Миколаєва, Олександр Сегень, Олексій Солоніцин, Іван Чарота, Сергій Щербаков та Олександр Яковлєв.

Очоливший засідання патріарх Кирил запропонував при визначенні переможців звернути "більш пильну увагу на твори, в основу яких покладено опис тих чи інших подій вітчизняної історії", та підняв питання про можливі форми заохочення молодих авторів.

"Такою формою могла б стати рекомендація будь-якого з церковних видавництв опублікувати кращі твори молодого автора, обраного Палатою піклувальників. Мені видається дуже важливим заохоченням молодих письменників, особливо тих, хто працює в тому напрямку, про який я сказав вище", - підкреслив патріарх Кирил.

Патріарша літературна премія імені святих рівноапостольних Кирила і Мефодія була заснована рішенням Священного Синоду від 25 грудня 2009 року з метою заохочення письменників, які зробили істотний внесок в утвердження духовних і моральних цінностей у житті сучасної людини, сім`ї і суспільства, які створили високохудожні твори, що збагатили російську літературу. Ця премія не має аналогів в історії Російської православної церкви і в практиці інших помісних православних Церков.

Правом висунення кандидатів на здобуття премії мають предстоятелі помісних православних Церков, глави самоврядних Церков у складі Московського патріархату, єпархіальні архієреї РПЦ, органи державної влади країн СНД і Балтії, синодальні установи РПЦ, а також редакції літературних журналів.

Теги: