У Центрі науки і культури богословського відділення Опольського університету в селищі Камінь Сілезький (Польща) 15 вересня розпочала роботу Міжнародна конференція «Міграція в Центральній та Східній Європі — проблеми примирення і співіснування культур». Конференція організована міжнародною групою «Примирення — завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині», до якої входять представники християнських конфесій чотирьох країн.

За повідомленням офіційного сайту УПЦ, у конференції беруть участь представники Римо-Католицької Церкви з Німеччини, Польщі, Білорусі та України, Української Греко-Католицької Церкви, Польської Православної Церкви, Української Православної Церкви, Білоруської Православної Церкви, Євангелічної Церкви Німеччини, Лютеранської Церкви в Польщі, Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в Україні.

Крім представників християнських конфесій у форумі також беруть участь представники Польського національного бюро Верховного комісара ООН у справах біженців, Відділу міграційної політики Міністерства внутрішніх справ Польщі, різних суспільних та гуманітарних організацій, що займаються проблемами мігрантів в Європі. Крім пленарних засідань очікується проведення семінару «Ставлення церков до проблеми міграції». Учасники конференції планують приділити особливу увагу проблемам адаптації та інтеграції мігрантів в нове для них культурне середовище, співіснуванню культур в контексті активної міграції в Європі, збереженню культурної і конфесійної ідентичності мігрантів, особливостям пастирського служіння серед мігрантів та біженців.

З благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоєрей Миколай Данилевич виступив на конференції з доповіддю про досвід Української Православної Церкви в пастирському піклуванні про українських мігрантів в країнах Західної Європи.

В Комісії УГКЦ сприяння єдності християн повідомили РІСУ, що крім пленарних засідань у часі роботи конференції відбувся семінар на тему «Відношення Церков до міграції». З доповіддю на цю тему від УГКЦ виступив о. Василь Поточняк, який розповів про працю, яку розвиває УГКЦ у цьому напрямку, дбаючи про душпастирську опіку греко-католицьких емігрантів у країнах Європи. Також він торкнувся проблеми адаптації й інтеграції мігрантів у нове для них культурне середовище. Також до делегації УГКЦ входив голова комісії о. Ігор Шабан.

Римо-Католицьку Церкву в Україні на конференції представили єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Мар’ян Бучек та Олександр Доброєр.

Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України на конфренції була представлена пастором Андрієм Гамбургом, який  є заступником голови групи «Примирення в Європі — завдання Церков України, Білорусі, Польщі та Німеччини».

До 18 вересня представники різних деномінацій розглядатимуть біблійні, богословські, пастирські, демографічні, економічні та політичні аспекти міграції у Європі.

Конференція організована міжнародною групою «Примирення — завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині», повідомляє РІСУ.

Довідка:

Міжнародна екуменічна робоча група «Примирення» існує вже понад 10 років. Група об'єднує офіційних представників православних, лютеранських, римсько-католицьких та греко-католицьких Церков Центральної та Східної Європи. Декілька разів на рік представники цієї групи (делегати Церков) зустрічаються для обговорення сучасних екуменічних справ. Головною метою групи є досягнення примирення між народами та Церквами.

Теги: