Митрополит Юрій (Каліщук) інтронізований як шостий Предстоятель Української Православної Церкви Канади Напередодні інтронізації митрополит Української Православної Церкви Канади Юрій (Каліщук) зустрівся з Константинопольським Патріархом Варфоломієм І та Священним Синодом Вселенського Патріархату. Делегація на чолі з митрополитом перебувала в Стамбулі на початку листопада, передає кореспондент порталу Релігія в Україні.

2 листопада митрополит відвідав християнські святині в колишньому Константинополі і того ж для був викликаний на церемонію зміни титулу. Вселенський Патріарх Варфоломій оголосив нове титулування українського митрополита — «архієпископ Вінніпеґа і Центральної єпархії, митрополит Канади Української Православної Церкви Канади». Митрополит Юрій, у свою чергу, висловив вдячність Патріарху Варфоломію і засвідчив вірність та любов православних українців Канади до Вселенського Престолу.

Опісля митрополит Юрій разом із членами Священного Синоду відвідав Патріарший собор святого Георгія, де відслужив молебень українського мовою. Там було ще раз проголошено новий титул і підписано ним перший документ. Після завершення церемонії усі зібралися на обід із Вселенським Патріархом, де митрополит Юрій отримав у дар архіпастирський жезл.

Також митрополит Юрій та інший представник української юрисдикції о. Віктор Лакушта зустрілися з єпархіальним комітетом Вселенського Патріархату, котрий отримує звіти про діяльність Української Православної Церкви Канади. На зустрічі була надана інформація про стан Церкви та обговорені питання, що становлять взаємний інтерес, зокрема резолюції двох останніх помісних Соборів та нові підзаконні акти. Також учасники зустрічі обговорили загальний стан Православ’я у Канаді та всьому світі, нинішні складні політичні та церковні обставини в Україні.

Повернувшись у Канаду, митрополит Юрій відзначив, що поїздка була надзвичайно корисною, а Українська Православна Церква Канади високо цінується у Константинопольському Патріархаті.

20 листопада 2010 у Кафедральному соборі Пресвятої Тройці у Вінніпезі була відслужена вечірня, що знаменувала початок інтронізації шостого митрополита Української православної церкви Канади Юрія  (Каліщука). Наприкінці богослужіння єпископ Андрій,обраний єпископом Саскатуну і вікарієм Середньої єпархії, освятив літургійне облачення і предмети, які митрополит буде використовувати у новому статусі.

У неділю 21 листопада митрополит Юрій з гостями-ієрархами та духовенством відслужили архієрейську божественну літургію. Наприкінці богослужіння митрополит Торонтський Сотіріос, екзарх Вселенського Патріарха у Канаді, прочитав Декларацію інтронізації від імені Патріарха Варфоломія I та Священного Синоду Константинопольського Патріархату. У відповідь на це митрополита Юрія зустрів потрійний вигук «Аксіос! — Він гідний!».

Теги: