Під час засідання Священного Синоду єпископів Православної Церкви в Америці, що розпочалося 16 листопада, ієромонах Матвій (Моряк) обраний єпископом на вакантну кафедру Чикаго і Середнього Заходу, повідомляє кореспондент порталу Релігія в Україні.

Ієромонах Матвій спочатку був обраний із трьох кандидатів делегатами Собору Середньо-Західної єпархії, що відбувся у храмі Діви Марії в Міннеаполісі, штат Міннесота, 6 жовтня 2010 року. Після цих виборів він був представлений Священному Синоду для канонічного затвердження.

Обраний єпископ Матвій народився у Клівленді, штат Огайо, 4 квітня 1949 року у родині емігрантів з Галичини. Його батько був православним від народження, тоді як мати перейшла в Православ'я після вступу в шлюб. Сам майбутній єпископ був хрещений у соборі св. Феодосія в Клівленді незабаром після народження. Вчився у семінарії Христа Спасителя в Джонстауні, штат Пенсільванія, яку закінчив у 1972 році. Потім продовжив навчання у Свято-Тихоновській семінарії (штат Пенсільванія). У 1972 році одружився з Пені Дженнетт. Висвячений на священика 18 червня 1972 року. Ніс служіння у різних парафіях Американської карпаторуської православної єпархії (Вселенський патріархат). 26 березня 1997 овдовів. З 2004 року служив у соборі Христа Спасителя в Джонстауні і одночасно був префектом семінарії Христа Спасителя. З 2006 року - клірик церкви св. Григорія Ніського у Сіфорді, штат Нью-Йорк. Від шлюбу з Пені Дженнетт має двох дітей і трьох онуків. 13 жовтня 2003 прийняв постриг у рясофор на Святій Горі Афон. Перейшов з Американської карпаторуської єпархії у юрисдикцію Православної Церкви в Америці 1 вересня 2010.

18 листопада ієромонах Матвій, обраний єпископ Чикаго і Середнього Заходу, був зведений у сан архімандрита Блаженнішим Іоною, митрополитом США і Канади, Предстоятелем Православної Церкви в Америці.

Теги: