Видавництво «ДУХ І ЛІТЕРА»


У рамках І Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»


Представляє 3 свої бестселери: перший і другий томи Європейського словника філософій, працю «Регіони великої єресі та околиці. Бруно Шульц і його міфологія» Єжи Фіцовського і книгу видатного сучасного українського композитора Валентина Сильвестрова «Дочекатися музики.


Лекції-бесіди» (із DVD-диском, на якому вміщено усі твори В. Сильвестрова, які обговорюються у книзі).


30 травня, 17.00 – 18.00 – презентація ІІ тому Європейського словника філософій.


Лексикону неперекладностей. До участі запрошені директор видавництва «Дух і літера» Костянтин Сігов, радник з питань культури та співробітництва посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле, а також знані філософи: Андрій Васильченко, Олег Хома та ін. Під час презентації відбудеться перегляд відеокоментаря про «Словник» французького філолога і філософа, професора Сорбонни Барбари Кассен та документального фільму про М. Мамардашвілі.


Анотація до Словника. Перший том «Європейського Словника філософій», виданий у 2010 р., отримав позитивні відгуки українських експертів і читачів. Зокрема, ця книга стала переможцем конкурсу «Найкраща книга 17 форуму видавців» у Львові, була визнана Книжкою року-2010 в номінації «Софія.


Зарубіжна гуманітаристика» і отримала Премію імені Юрія Прилюка за найкращий редакційно-видавничий проект 2010 у галузі філософії. Другий том Словника, крім перекладів-адаптацій текстів оригінального французького видання, містить низку статей і авторських вставок, яких немає в оригінальному виданні, а також Загальний покажчик статей Словника, який дає змогу простежити зв’язки між основними філософськими неперекладностями та їх українськими відповідниками.


30 травня, 18.00 – 19.00 – презентація книги «Регіони великої єресі та околиці. Бруно Шульц і його міфологія» польського поета і літературознавця Єжи Фіцовського.

 


Представлятимуть книгу львівський перекладач і публіцист Андрій Павлишин, літературознавець Оля Г натюк та головний редактор видавництва «Дух і літера» Леонід Фінберг. У рамках презентації також відбудеться перегляд фільму Войтека Грабовського «Дрогобич» та відеоперфомансу Влодка Кауфмана «В дрогобицькому годиннику» з ІІІ фестивалю Бруно Шульца.


Анотація до книги. Великого прозаїка Бруно Шульца час і обставини прирекли на смерть від ґестапівської кулі та забуття. Проте польський поет і літературознавець Єжи Фіцовський (1924 – 2006) урятував пам’ять про геніального дрогобичанина, упродовж 60 років невтомно шукаючи його земні сліди та інтерпретуючи літературну, графічну, епістолярну й критичну спадщину. Ця книга – опис цієї видатної пригоди духу, своєрідний інтелектуальний детектив, пам’ятник багатокультурному середовищу Галичини, безповоротно
зруйнованому нацистами й комуністами. Збірник усього, що написав Є. Фіцовський про Шульца, адресований шанувальникам літератури та мистецтва ХХ століття, широкому колу читачів, які цікавляться гуманітарною проблематикою.


31 травня, 18.30 – 19.30 – презентація книги «Дочекатися музики» і концерт із творів Валентина Сильвестрова.

Книга лекцій-бесід українського композитора Валентина Сильвестрова «Дочекатися музики», російськомовний тираж якої дуже швидко розійшовся серед шанувальників, тепер є й українською мовою. Найкраще свій твір охарактеризував сам автор: «У цій книжці ми розмірковуємо про орієнтири в музиці. Адже музика – це дорогоцінність, а не кат тиші». Органічним доповненням презентації буде концерт із творів Валентина Сильвестрова різних років у виконанні київського ансамблю нової музики «Рикошет» у складі: Михайло Білич – скрипка, Золтан Алмаши – віолончель, Дмитро Таванець – фортепіано, Сергій Пілютиков – художній керівник. Книгу представлятимуть Валентин Сильвестров, Сергій Пілютиков,
Почесний Президент Києво-Могилянської академії В’ячеслав Брюховецький, директор видавництва «Дух і літера» Костянтин Сігов та редактор книги Алла Вайсбанд.


Програма концерту:


1. " 3 багателі"- соло для ф-но
2. "5 серенад"- соло для ф-но
3. "Вісник 1996" - соло для ф-но
4. "28 липня 1750... J.S.B. in memoriam" – соло для віолончелі
5. "Постлюдія"- для віолончелі і ф-но
6. "Миттєвості Моцарта" для скрипки, віолончелі та ф-но


Усі названі книги видавництва «Дух і літера» під час презентацій будуть продаватися за найнижчими цінами!


Адреса: «Мистецький Арсенал», вул. Лаврська, 12-14 (колишня вул. Івана Мазепи, 28-30)

Теги: