Відбулася спроба захоплення Миколаївського (Чорнобильського) храму Києва7 червня  Українська Православна Церква Київського Патріархату заявила про те, що «натхненні наближеністю до влади, відчуттям вседозволеності та заручившись підтримкою окремих депутатів Київради від Партії регіонів, представники Московського Патріархату готують провокацію, маючи в черговий раз намір привласнити храм святителя Миколая на вул. Нагорній у Києві», повідомляє РІСУ.

Йдеться про храм, зведений як частина комплексу в пам’ять жертв Чорнобиля – поки що не завершеного. Храм із самого початку будувався для громади УПЦ КП, але через брак коштів на будівництво районна адміністрація згодом його "переоформила" на громаду УПЦ (МП), оскільки знайшовся меценат, який дав згоду завершити спорудження церкви саме для УПЦ (МП). При цьому громада УПЦ КП з настоятелем не були повідомлені про зміну власника церкви. В результаті конфлікту храм у 2009 році був опечатаний, а община УПЦ КП продовжує богослужіння у тимчасовому дерев'яному храмі, що стойть навколо основного, повідомляє кореспондент "Релігії в Україні".

Попри те, що храм був давно освячений Патріархом УПЦ КП Філаретом, депутат від Партії регіонів п. Дейнега провів через комісію Київради з питань майна рішення підтримати «прохання парафії Ікони Божої Матері Всіх скорботних Радість» Московського Патріархату та підготувати проект рішення Київради про передачу храму зазначеній громаді», - сказано в повідомленні прес-центру Київської Патріархії.

Сьогодні приблизно о 7:30 ранку відбулася спроба захоплення Свято-Миколаївського (Чорнобильського) храму, що на вул. Нагірній, 1. Про це Олені Білозерській повідомив телефоном охоронець храму Тарас Юрків.

«Спочатку підійшли якісь "козачки" і провели з нами переговори. Побачивши, що храм охороняється, вони відійшли, і згодом з’явилася ціла група і спробували увірватися до храму. Четверо з кувалдами ламали замок, п’ятий стояв і дивився. Нам вдалося відбитися від них, храм вони не захопили. Ми викликали міліцію. Побачивши, що міліція ось-ось під’їде, вони втекли. Зараз я їду до міліції писати пояснення", – розповів охоронець. Є інформація, що "козачки" знову стягуються до храму, повідомляє РІСУ.

Теги: