Синод УПЦ зробив кадрові зміни, висловився щодо Десятинки і створив церковний «уряд» — Вищу Церковну РадуЯк повідомлялося, вчора Священний Синод Української Православної Церкви (Московський Патріархат) провів чергове засідання, на якому було прийнято рішення про створення на бізі Кирилівської церкви столиці чоловічого монастиря.

Синод також закликав усі зацікавлені сторони вести діалог довкола відродження Десятинного храму в цивілізований спосіб, без політизації. У заяві Синоду зазначено, що залишки фундаментів древньої Десятинної церкви мають бути збережені, музеєфіковані та доступні для вивчення та відвідин прочанами і туристами. Але відродження Десятинного храму – це спільна справа держави, археологів, музейних працівників і Церкви.

З-поміж інших питань, які були розглянуті на Синоді, заслуговують на особливу увагу нові кадрові рішення, а також зміни у структурі управління УПЦ.

Так, Житомирською єпархією віднині керуватиме єпископ Никодим (Горенко), до цього ― Володимир Волинський і Ковельський. Володимир-Волинську і Ковельську кафедру відтепер очолить єпископ Володимир (Мельник), який до сьогодні був правлячим архієреєм Шепетівської і Славутської кафедри. Натомість єпископом Шепетівським і Славутським бути насельнику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандриту Діонісію (Константинову), його возведення у сан архієрея найближчим часом відбудеться у лаврі. Кременчуцьку і Лубенську єпархію також незабаром очолить новий єпископ, ним стане клірик Криворізької єпархії архімандрит Миколай (Капустін).

Священноначаліє розглянуло також питання про розширення складу Священного Синоду Української Православної Церкви. Віднині архієпископ Олександр (Драбинко) став головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків з титулом «Переяслав-Хмельницький і Вишневський» і постійним членом Священного Синоду УПЦ. Також прийнято рішення ввести до постійного складу Синоду двох митрополитів: Донецького і Маріупольського Іларіона та Вишгородського і Чорнобильського Павла ― намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Серед важливих аспектів устрою Церкви, було обговорено таке питання як створення виконавчого органу УПЦ — Вищої Церковної Ради Української Православної Церкви.

Вища Церковна Рада діятиме при Блаженнішому Митрополитові Володимирові та Священному Синоді УПЦ. До її складу ввійшли голови Синодальних відділів УПЦ, а також керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан.

Юридичному відділу Київської Митрополії УПЦ доручено випрацювати положення про Вищу Церковну Раду УПЦ, повідомляє сайт УПЦ.

Теги: