14 червня Папа Римський Бенедикт XVI призначив нового апостольського екзарха для українських греко-католиків, що проживають у Великобританії. Їм став Гліб Борис Святослав Лончина, який до теперішнього часу був апостольським адміністратором вдовуючої кафедри екзархату, передає Седмиця із засланням на Радіо «Ватикан».

Свого часу, у 1994 році, Святослав Лончина переїхав із США до України, де служив духівником Вищої семінарії в Львові, а також апостольським візітатором греко-католиків України.

Сьогодні ж у Ватикані повідомлено про те, що Папа  призначив владику Даниїла (Козлінського), дотеперішнього єпископа-помічника української греко-католицької єпархії святого Івана Христителя в Куритибі (Бразилія), Апостольським Адміністратором sede vacante (вакантного осідку) української греко-католицької єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина), передає РІСУ.

Крім того, Папа Бенедикт XVI призначив главу УГКЦ членом Конгрегації Східних Церков - це відомство Римської Курії, покликане для того, щоб сприяти зростанню, забезпечувати збереження літургічної, духовної та дисциплінарної спадщини Церков візантійського, сирійського, вірменського, халдейского та коптського обряду, які є в єдності з Апостольською Столицею.

Конгрегація складається з кардинала Префекта, який нею управляє з допомогою Секретаря, та з кардиналів, архиєпископів та єпископів, призначених Папою.

Теги: