УГКЦ виганяє з монастиря групу монахінь, що пішли у розколУ Львові виключили з Чину святого Василія Великого 29 монахинь контемплятивно-адораційного монастиря св. пророка Іллі (Львів-Брюховичі). Про це повідомив сьогодні на прес-конференції владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Декрет Генеральної управи сестер ЧСВВ про виключення затвердив Папа Римський Бенедикт XVI.


В Документі, зокрема, йдеться про те, що сестри монастиря «зробили публічну заяву, в якій визнали свою підчиненість відлученим від католицької Церкви священикам» - так зв. «групі Догнала» або «підгорецьким отцям», що утворили власну конфесію - УПГКЦ.

«Виключення 29-ти монахинь із Чину не є приватною справою Церкви, як може видатися, - зауважив владика Венедикт (Алексійчук). – Останнім часом сестри активно роздають свої агітки, проводять пікети з різних оказій, розповсюджують свої погляди в ЗМІ, таким чином впливаючи на суспільство».

Цей вплив, як розповів промотор справедливості Трибуналу Львівської архиєпархії УГКЦ о. Михайло Палій, з погляду УГКЦ є «деструктивним», повідомляє РІСУ.

Сам монастир, що зареєстрований у державних органах влади як юридична особа, залишається в юрисдикції УГКЦ. Наразі виключені сестри живуть у ньому, проте, як розповів о. Михайло, Церква має намір звернутися з питанням звільнення цього приміщення до світських правників.
 

Теги: