Глава УГКЦ Патріарх Святослав 3 липня у Києві освятив наріжний камінь монастиря Покрови Пресвятої Богородиці Згромадження Сестер Пресвятої Родини. Знаменно, що освячення відбулося в рік, коли згромадження святкує 100-літній ювілей від дня заснування, пише РІСУ.

Перед освяченням Предстоятель УГКЦ очолив архиєрейську літургію у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. «Заснування нового монастиря для Церкви є великою подією, тому що ще одна часточка неба засяє між нами», −  сказав у промові Глава УГКЦ.

Глава УГКЦ висловив сподівання, що цей монастир у майбутньому стане Генеральним домом. Святослав подякував усім жертводавцям, які допомагають сестрам, тому, за його словами, сьогоднішнє свято є також плодом їхньої жертовної праці. «Ці люди наслідують тих, хто є убогі духом і радіють з того, що можуть більше дати ніж взяти», − сказав він.

З історії монастиря відомо, що 1912 року його перенесено до села Гошів (Івано-Франківська обл.) На час ліквідації УГКЦ у 1946 р. нараховувалося 78 сестер у 20 домах Львівської, Станіславівської та Перемиської єпархій. У підпіллі сестри займалися приготуванням дітей до першої сповіді. Активно діяли у період легалізації УГКЦ. Важливе місце у діяльності сестер монастиря займає праця з родинами, християнське виховання дітей і молоді при церквах, у дитсадках, школах, опіка над сиротами, обслуговування хворих у лікарнях.

Теги: