Юрій Богуцький: Держава схвально ставиться до вирішення проблеми розділення українського православ'яПерший заступник Міністра культури України Юрій Богуцький, який займається питаннями державно-конфесійних відносин, висловив порталу "Релігія в Україні" позицію держави стосовно рішень останнього Собору УПЦ (МП), що викликав жваву дискусію в українському і російському суспільстві.

Державний посадовець насамперед зазначив, що держава намагається не втручатися у справи Церкви, а "лише дивитися, чи відповідають Конституції і законам України" церковні події і рішення.

За словами Юрія Богуцького, Статут УПЦ в редакції 2007 року був визнаний і зареєстрований Держкомнацрелігій України з усіма правками і доповненнями, які були внесені на той час. Отже, найвищий орган Церкви - всеукраїнський Собор УПЦ - ухвалив уже визнаний державою документ. "Чи потрібні нові правки у Статуті - нехай вирішує сама Церква, яка живе за своїми законами", - підкреслив Юрій Богуцький. Головне, зазначив він, аби ці зміни відповідали чинному законодавству країни.

З приводу позначеного в соборній Ухвалі напрямку подолання розколів в українському православ'ї Юрій Богуцький заявив, що держава зацікавлена не лише в тому, щоб в Україні зберігалася стабільна ситуація у державно-конфесійних відносинах, але й відбувалася гармонізація міжконфесійних стосунків. "Якщо Собор заявив про наміри якимось чином вирішувати цю проблематику, то це, звичайно, на користь державі", - сказав він.

Також перший заступник Міністра культури України повідомив, що пропозиції, висловлені в Ухвалі Собору УПЦ щодо розвитку державно-конфесійних відносин, розцінені державою позитивно. "Держава намагається вирішити ці питання, бо вони важливі і для Церкви, і для держави", - запевнив високопосадовець, нагадавши, що ця робота вже ведеться в ході доручень Президента України, висловлених за підсумками зустрічі глави держави з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій 21 квітня цього року.

Теги: