Мене хід візиту і заяви Патріарха Кирила в Україні не здивували. На жаль, не здивували. Все, що він говорив, лише підтверджувало мої здогади щодо його висловлювань в Україні: єдність трьох слов’янських народів - українців, росіян, білорусів, твердження про УПЦ (МП), як єдину не лише канонічну, а й помісну церкву, судження щодо Голодомору. Патріарх Кирило - не здивував", - повідомив 29 липня у коментарі ZAXID.NET президент Інституту релігії і суспільства Українського Католицького Університету Мирослав Маринович.
"Якщо говорити про те, що у ЗМІ не говорять - збереження паростків незалежності УПЦ, то про це ще зараз рано висловлюватися. Це проявиться у житті протягом року-двох. Цікаво буде спостерігати, якою мірою зміниться Церква після візиту Кирила.
Але зазначу, що безумовним є такий момент - він спробує трішки підібрати віжки, і керуватиме більш твердою рукою, тут сумнівів немає", - додав. М.Маринович.
Щодо політичних заяв Патріарха Кирила в Україні, то М.Маринович зазначив, що він не очікував жодних некоректних заяв, грубих за формою: "Проте, що вважати політнекоректним? Певні заяви таки були, не за формою, а за змістом. Наприклад щодо єдиної помісної церкви, що вона є - УПЦ (МП). А це свідчить, що вони живуть у минулому сторіччі і не готові запропонувати нічого нового".

Теги: Патріарх Кирило, Інституту релігії і суспільства, Мирослав Маринович