"У Папуа Новій Гвінеї живуть більш ніж 800 племен. Вони відрізняються по своїй поведінці, способі життя, вірувань. Об'єднує їх усіх складна, на грані вимирання життя, яка обумовлена ​​поганими погодними умовами. Там майже постійно йде дощ, через що практично немає представників фауни. Свині, яких розводять папуаси, на вагу золота. Але найдорожче все-таки цінуються жінки, яких значно менше, ніж чоловіків. На почесному третьому місці в світі їх цінностей знаходяться банани. Тому конфлікти у папуасів виникають найчастіше через жінок, свиней і бананів", - розповідає отець Микола Несправа, як інформує Reporter-ua.

"Перші дні нашої подорожі здалися мені воротами пекла. Я не міг уявити подібного. Постійно йшов дощ, то стихаючи, то перетворюючись у зливу. Води в кращому випадку було по коліно, в гіршому - доводилося плисти. У перший же день я впав і зламав ребро. Коли надавав собі першу допомогу, до мене почали підходити папуаси, підставляючи руки і ноги, щоб я їх теж полікував. У результаті за кілька днів вони спустошили всю мою аптечку. Різні таблетки вони просто їли. Відстали тільки тоді, коли я показав їм скальпель. Напевно, такий радикальний метод лікування їм не сподобався", - сказав він.

Як розповів Микола Несправа, деякі племена до цих пір практикують канібалізм.

"У цій індонезійській країні навіть є державне агентство, яке займається розслідуванням випадків канібалізму. Так ось, за офіційною інформацією, з початку року папуаси з'їли 30 осіб. Для одних племен канібалізм - це ритуал, тоді як для інших - потреба в їжі", - сказав він.

Отець Миколай зазначив, що те, що він планував у свою поїздку і з чим зіткнувся, - різні речі.

"У мене було три мети - дослідницька, етнографічна та мета перевірити самого себе, на що я годжуся. Для мене це була важлива духовна школа, я постійно молився. Я багато чого переосмислив у своєму житті. Без віри і Бога я б не витримав. Там так близько знаходишся до смерті, що по-особливому цінуєш кожну мить життя. У майбутньому з подібними цілями я планую відвідати Африку та Південну Америку", - сказав він.

Теги: